Megmaradt a veretlenség és a csoportelsőség! Litvánia–Magyarország 2-2

2023. október 17. 20:28

Egyelőre még nem jött össze az Eb-részvétel, de a magyar válogatott dicséretet érdemel, hiszen a gyenge első játékrész után bravúrosan döntetlenre mentette a mérkőzést.

DIBUSZ Dénes
Vámos Tamás

Véget ért a mérkőzés! Élő közvetítésünket alább olvashatják!

90+3. perc

Csoboth csúsztatása okoz zavart a hazaiaknál, végül Zubas vágja ki a labdát.

90+2. perc

Varga Barnabás helyett Ádám Martin, Sallai Roland helyett Bolla Bendegúz a mieinknél.

5 perc lesz a hosszabbítás!

90. perc

Szoboszlait rúgják föl, Laciskas kap sárga lapot reklamálásért, a szabadrúgást a sértett a sorfalba vágja.

88. perc

Csoboth pörgetése után Sallai beadása kijön a hazai védelemről.

85. perc

Vorobjovas passzolja el a labdát, Sallai lendületesen tör előre, ám a beadásra ezúttal nem érkezik senki.

82. perc

Egyenlít a magyar válogatott! Szoboszlai remek szögletét követően Varga Barnabás megszerzi a szokásos gólját – ezúttal egy életerős fejes révén. Litvánia – Magyarország 2-2!

79. perc

Tömegjelenet a litván büntetőterületen belül: Szoboszlai és Varga lövése is lepattan a védőkről, végül Styles lő kapu mellé.

76. perc

Az ellentámadás során újra Sallai villan meg: beadás helyett külsővel kapura teker, a labda alig suhan el a hosszú sarok mellett. Nagy helyzet volt!

75. perc

A lendületes Slivka lódul meg, a tizenhatosra beérve hatalmas lövést ereszt meg, Dibusz bravúrral üti ki a labdát.

73. perc

Fiola Attila kap sárga lapot, miután visszahúzta a meglóduló Slivkát.

70. perc

A csereként beállt Kazukolovas talpalja le Szoboszlait – egy sárga lapért cserébe. Szobó szabadrúgása ezúttal kipattan Zubasról, de egy magyar játékos sem érkezik...

69. perc

Slivka beívelését a csereként beállt Jankauskas kapásból alig durrantja mellé!

67. perc

A büntetőt Szoboszlai Dominik gyilkos erővel vágja a léc alá! Litvánia – Magyarország 2-1.

66. perc

Sallai ugrik ki a tizenhatoson belül, ügyesen kifelé tolja a labdát, Zubas pedig elsodorja, egyértelmű tizenegyes!

SALLAI Roland
Egyértelmű büntető! Fotó: MTI/Illyés Tibor

62. perc

Loic Nego helyett az „állandó csere”, Csoboth Kevin bizonyíthat.

61. perc

Sallai beívelése után Nego fejesét is bravúrral fogja a litván kapus!

60. perc

Szoboszlai szabadrúgása után Sallai elől fejelik ki szögletre a litván védők, a beívelés után a felpattanó labdát – természetesen – kipaskolja Zubas.

56. perc

Ezúttal Varga Barnabás közeli fejesét védi az ihletett formában lévő Zubas kapus.

55. perc

Uktus szabálytalankodik Szoboszlaival, jogos a sárga, ám a magyar csapatkapitány is kap egy lapot reklamálásért.

54. perc

Sallai éles szögből leadott lövését bravúrral védi Zubas, az ellentámadás végén Fiola bravúrosan szereli Slivkát.

52. perc

Sallai Roland elől az utolsó pillanatban rúgja ki szögletre Girdvainis. A beívelés eredménytelen.

51. perc

Élénkebben játszunk, Varga sarkazását azonban nem tudja átvenni Szalai Attila.

46. perc

Gazdag Dániel és Milos Kerkez helyett Nagy Zsolt és Callum Styles játszik a magyar válogatottban. Majdnem összejön az újabb hidegzuhany, ám szerencsére Paulauskas gólját lesállás előzte meg. Szedjük már össze magunkat!

SZÜNET UTÁN

Ebben a selejtezősorozatban ez volt az eddigi leggyengébb félidőnk...

Három perc lesz a hosszabbítás!

43. perc

A szabadrúgás után Sallai ad be, Varga perdítését óriási bravúrral hárítja Zubas.

42. perc

Lekiatasé a mérkőzés első sárga lapja, miután a félpályánál felrúgja Varga Barnabást.

36. perc

Az első litván szögletet Gineitis íveli be, menetrendszerűen érkezik Pijus Sirvys, és a bolgárok ellen duplázó védő ismét eredményes! Litvánia – Magyarország 2-0.

SZOBOSZLAI Dominik; VARGA Barnabás; SZALAI Attila
A magyar játékosok sem értik, mi történt az első félidőben Fotó: MTI/Illyés Tibor

32. perc

Utkus szerelése után újabb magyar szöglet, ismét Szobó ível be, Sallai kapásból alig lő mellé. Kezdünk felébredni!

31. perc

Szoboszlai 30 méterről ereszt meg egy szabadrúgást, Zubas bravúrral ment szögletre. Az első sarokrúgás után rögtön jön a második, a beívelés után Lang fejese messze fölé száll.

27. perc

Szoboszlai szabadrúgása után Nagy Ádám lágyan ível be, Lang elől felszabadítanak a litván védők.

25. perc

Lasickas tűzi rá mintegy 18 méterről. A kemény, életerős  lövést Dibusz csak kiütni tudja.

20. perc

Vezet Litvánia... A hazaiak legeredményesebb játékosa, Fedor Cernych két csel után betör a tizenhatosunkon belülre, éles lövése védhetetlenül vágódik be a nyújtózkodó Dibusz mellett a bal a alsó sarokba. Litvánia – Magyarország 1-0!

17. perc

Egyelőre nem fekszik a hazaiak kemény játékstílusa a mieinknek. Marco Rossi is idegesen sétálgat a kispad mellett.

10. perc

Íme, az első litván helyzet: Lasickas begurítása tiszta helyzetben találja Gineitist, de a talaj megtréfálja a hazaiak játékmesterét. Köszönjük szépen!

8. perc

Gazdag begurítása Nego elé kerül, aki elől azonban az utolsó pillanatban rúgja el a labdát Girvainis.

6. perc

Gineitis szabadrúgásból ível be a tizenhatosunk területére – semmi veszély. Az ellentámadás végén Nego beívelését húzza le magabiztosan Zubas.

1. perc

A magyar válogatott kezdi a meccset.

A mérkőzés előtt a játékosok egyperces gyászszünettel adóztak az izraeli-palesztin konfliktus ártatlan áldozatainak emlékére.

***

Litvánia és Magyarország a következő összeállításban kezd a kaunasi Eb-selejtezőn, a mérkőzést az albán Juxhin Xhaja dirigálja.

LITVÁNIA: Zubas – Sirvys, Lekiatas, Girdvainis, Lasickas – Vorobjovas, Uktus – Cernych, Gineitis, Slivka – Paulauskas

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. Szoboszlai, Kerkez – Gazdag, Sallai – Varga B.

Nyitókép Dibusz Dénes tehetetlen: gólt kap a magyar válogatott Fotó: MTI/Illyés Tibor

Összesen 163 komment

ekeke1
2023. október 18. 09:49
Rossi kapitány is felforgatta a rendszert. Styles kihagyása, illetve Szoboszlai hátrébb húzása nem jött be. Utóbbinál az a baj hogy Klopp a Liverpoolban is annyiféle módon próbálja játszatni, hogy már teljesen kijött a góllövésből. És még valami: a szombati Pavlovic illetve a tegnapi Cernych gól után is valahogy tisztázni kellene hogy az ötösön belüli beadásokra, szögletekre ki mozdul? Én úgy tudom hogy a kapus az ötösön belül az úr, de az már lehet hogy elavult. U.I. Willy Orbán tényleg nagyon hiányzik.
bogdan5-aki-vigan-jatszott-mig-elevenen-egtek-az-oroszok
2023. október 18. 06:03
én elkapcsoltam az első félidő után olyan ideges voltam a látottaktól, reménykedtem, hogy reggel 3:2 ébredek -- a döntetlen szerintem kudarc -
mreinstand-2
2023. október 18. 01:53
Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. Arra kell törekedniük, hogy stabilan tudják szállítani az eredményeket. Az egyszeri győzelmek csak arra jók, hogy áltassák az állandó sikerekre vágyó közönséget. Azért hajrá, lesz még magyar EB-döntő!
választópolgár
2023. október 18. 01:35
A szerencse faktornak is volt szerepe. Valljuk be hogy a szerbek ellen szerencsénk is volt, nekik nem, ma a litvánok ellen nem volt szerencsénk, a rengeteg helyzetből csak 1 ment be. A 11-est nem számítom ide.