Magyar Kupa-döntő: hatalmas csata után a Zalaegerszeg az utolsó pillanatokban gyűrte le az NB II-es ellenfelét, ZTE-Budafok 2-0!

2023. május 03. 19:21

Mindkét csapat dicséretet érdemel, hiszen a Budafok hősiesen helyt állt, a Zalaegerszeg pedig látványos gólokat rúgva aratott történelmi győzelmet!

Vámos Tamás

Óriási küzdelemre lehetett számítani, mindenesetre Mátyus János, a budapesti együttes szakvezetője a mérkőzés előtt többek között elmondta: „Nem adjuk olcsón a bőrünket!”

Zalaegerszegen igencsak mozgalmasan teltek az elmúlt napok: távozott Dragóner Attila sportigazgató és Ricardo Moniz vezetőedző, akiknek a helyét két régi-új szakember vette át, hiszen Sallói István sportigazgató és Boér Gábor vezetőedző nem is olyan rég már dolgozott a zalai megyeszékhelyen.

A találkozót az egyik legrutinosabb játékvezető, Vad II István FIFA-bíró dirigálja. A két csapat a következő összeállításban futott ki a Puskás Aréna gyepére:

Zalaegerszeg: Demjén – Csóka, Mocsi, Kálnoki Kis, Gergényi – Mim, Tajti, Szankovics, Szendrei – Ikoba, Meschack

Budafoki MTE: Gundel-Takács – Nándori, Jagodics M. Fótyik, Kalmár - Bíró, Csonka A. Horváth O. Oláh B. – Beke, Kovács D.

KÖVESSÉK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNKET!

120. perc

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A meccs embere a csereként gólt szerző Németh Dániel lett.

119. perc

Egy budafoki szabálytalanság után elszabadulnak az indulatok: Jagodics Márk szabálytalansága után Szalay Szabolcs kerül a földre, mindketten sárga lapot kapnak. S A VÉGÉN JÖN A CSATTANÓ: A 25 MÉTERES SZABADRÚGÁST A SÉRTETT, SZALAY - MINDEN DÜHÉT BELEADVA - A JOBB FELSŐ SAROKBA VÁGJA! Zalaegerszegi TE - Budafoki MTE 2-0!

117. perc

Őrjöng a zalai tábor, vezet a Zete! Egy felszabadítás után a budafoki védőkről Németh Dániel elé pattan a labda, aki kiszorítva a rövid felső sarokba lő! Zalaegerszegi TE - Budafoki MTE 1-0!

112. perc

Szankovics helyett Kovács Barnabás kap pár percet a ZTE-ben.

111. perc

Németh Márió kap egy sárga lapot Tajti fellökéséért.

106. perc

Nándori és Kalmár helyett az NB I-es rutinnal egyaránt rendelkező Margitics Andor és Vaszicsku Gergő a Budafokban.

A kép csalóka: a végén nem a zalai, hanem a budafoki játékosok kerültek padlóra Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

KEZDŐDIK A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE!

Véget ért a hosszabbítás első félideje!

102. perc

A mérkőzésre tökéletesen jellemző kép: két budafoki futballista, Kalmár és Nándori lába is begörcsöl.

100. perc

A teljesen elfáradó Beke Pétert Bakti Balázs váltja a budafokiaknál.

98. perc

Gergényi Bence helyett Bedi Bence a ZTE-ben.

94. perc

Németh Márió szögletét Vasvári fejeli fölé.

93. perc

Közben Huszti András kap sárga lapot Csonka fellökéséért.

92. perc

Szalay szabadrúgása után csak nagy nehezen szabadítanak fel a budafokiak.

91. perc

A ZTE kezdi a játékrészt.

Vad II István játékvezetőnek is rengeteg dolga volt, jól bíráskodott Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

KEZDŐDIK A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

90+4. perc

Az utolsó esély: Gergényi szabadrúgása után zalai szöglet, Tajti ad be, újabb sarokrúgás! A harmadik szögletet már nem engedi elvégezni Vad II, mivel letelt a játékidő. Jön a hosszabbítás!

5 perc lesz a hosszabbítás!

89. perc

Bíró Márk helyett Fekete Máté a BMTE-ben.

86. perc

A két zalai cserejátékos, Szalay és Németh Dávid játszik össze, utóbbi ugrik ki, de a pestiek lelkesedésére jellemző: három budafoki játékos vetődik az ellenfél elé! Lesz-e még ekkora helyzet a rendes játékidőben?

85. perc

Egyre másra érkeznek a zalaegerszegi beadások a BMTE kapuja elé - egyelőre eredménytelenül.

80. perc

A Budafok most már csak a védekezéssel törődik - vajon kibírják-e a büntetőkig a nagy nyomást?

78. perc

Horváth Olivér helyett Vasvári Zoltán lép pályára a budafoki csapatban.

77. perc

Szendrei átlövését előre dőlve hárítja Gundel-Takács.

76. perc

A semmi emlékezeteset nem nyújtó Meschack helyett a fiatal Szalay Szabolcs bizonyíthat.

72. perc

Csonka András teljesen fölöslegesen, hátulról csúszik rá a labdát hátrafelé passzoló Szendrei Norbert lábára, újabb jogos sárga lap!

71. perc

Gergényi szokásos, nagy bedobása után ZTE-szöglet, mely után az akció Kálnoki Kis bombájával fejeződik be.

69. perc

A budafokiak egyre többet szabálytalankodnak - egyre jobban fáradnak?...

65. perc

A megsérülő budafoki csapatkapitány, Kovács Dávid helyett a karrierjét Szombathelyen ígéretesen kezdő, NB I-es rutinnal is rendelkező Németh Márió a pályán. A pesti együttes új kapitánya Jagodics Márk lesz.

60. perc

Meschack kavarása uzán Szendrei elé kerül a labda, aki 18 méterről magasan kapu fölé bombáz.

56. perc

Gergényi veszít labdát a ZTE-kapu közelében, Kalmár labdájával Beke (ki más?) kerül helyzetbe, akit üggyel-bajjal, de szabályosan szerel Mocsi. A VAR is így látta.

54. perc

Láthatóan egyre feszültebb a hangulat: a zalaiaknak nem megy igazán a játék, a budafokiak pedig egyre lelkesebbek. Érzik a „vérszagot”!

Hol a labda? Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

52. perc

Egy zalai felszabadítást az öltönyös budafoki vezetőedző, Mátyus János fejel vissza látványosan a pályára.

46. perc

Mim helyett Huszti, Ikoba helyett Németh Dániel játszik a zalaiaknál.

SZÜNET UTÁN

Vad II István csupán két másodpercet hosszabbít, a mérkőzés állása 0-0!

38. perc

Beleerősített a Budafok, percek óta a zalai térfélen pattog a labda. Kovács Dávid 23 méteres szabadrúgása után magabiztosan öleli magához a labdát.

34. perc

Horváth Olivér veszélyes beadása után következik a találkozó első budafoki szöglete, Kovács Dávid beadása veszélytelen.

31. perc

Csóka elcsúszása után ismét Beke iramodhat meg a tizenhatoson belül, felnéz, de Demjén Patriké lesz a beadás.

24. perc

Ez bizony nem volt szép! Beke Péter a labdát már megszerző zalai kapus, Demjén Patrik térdébe rúg, jogosan villan a mérkőzés első sárga lapja.

23. perc

A meccs eddigi legnagyobb helyzete! A budafokiak legeredményesebb játékosa, Beke Péter erőszakosan szerzi meg a labdát, remekül lódul meg a tizenhatoson belül, a beadása után Kálnoki Kis becsúszását követően a felső kapufa hárít!

19. perc

Gergényi pontos beívelése után a budafoki kapus Ikoba fejéről üti el a labdát.

18. perc

Gundel-Takács hosszú előre ívelése után a budafokiak gólzsákja, Kovács Dávid vágja fölé a labdát.

A zalai és a budafoki szurkolók is remek hangulatot teremtettek Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

14. perc

A másodosztályú budafokiak láthatóan visszafogottan kezdenek, első helyzetecskéjüket Horváth Olivér dolgozza ki, de a beadásra nem érkezik senki.

12. perc

Tajti beadásszerű lövését nyomja szögletre Gundel-Takács. Gergényi beívelése után hárít a budafoki védelem, de az újabb próbálkozás után a mezőny legmagasabb tagja, Ikoba fejel kapura, a labda a hálóőr zsákmánya lesz.

Érdekesség: 11 év után játszik újra egy másodosztályú klub kupafinálét; akkor a Debrecen legyőzte az NB II-es MTK-t.

4. perc

Hatalmas üdvrivalgás mellett a Budafoki MTE kezdi a mérkőzést. Helyszíni információ: a zalai tábort rengeteg ferencvárosi drukker erősíti. Köztudottan jó a viszony a két tábor között.

1. perc

Nyitókép: Nagy csata volt, a végén két látványos ZTE-góllal! Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 12 komment

Dr Bubo
2023. május 04. 12:30
Sajnos nincs rangja a Magyar Kupának, ezt jelzi az is, hogy 2 ilyen gyenge csapat játszotta a döntőt...
Mlaci01
2023. május 04. 06:57
Waltner távozása óta nekem nem jön be a ZTE. Monyi jól indult - örökségből, de többre nem futotta neki.