Ferrari-dráma Olaszországban, Verstappen sima győzelmet aratott

2022. április 24. 17:58

Az Emilia Romagna Nagydíj rajtja előtt a pálya még nedves volt, de épp nem esett az eső. E körülmények között a tegnapi sprintverseny győztese, Max Verstappen indulhatott az élről, mellette pedig a hazai pályán versenyző Ferrarival Charles Leclerc foglalt helyet.

Tajthi Andrea, a Racingline.hu szerzőjének cikke a Mandiner Sporton

Nedves pálya Imolában

Az Emilia Romagna Nagydíj rajtja előtt a pálya még nedves volt, de épp nem esett az eső. Azonban kellően hideg volt, mindössze 12 fokos volt a levegő és 18 fokos az aszfalt hőmérséklete.

A képen: Rajt után (Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool)
E körülmények között a tegnapi sprintverseny győztese, Max Verstappen indulhatott az élről, mellette pedig a hazai pályán versenyző Ferrarival Charles Leclerc foglalt helyet.

Őket Pérez, Sainz, Norris és Ricciardo követték, majd Bottas, Magnussen, Alonso és Schumacher zárta a top 10-et. A regnáló bajnokcsapat, a Mercedes versenyzői csak a 11. (Russell) és 14. (Hamilton) helyről indulhattak.

Sainz ismét peches volt

A rajt után Verstappen megtartotta az első helyet, Leclerc azonban pozíciókat veszített: Pérez és Norris is megelőzte. A tegnap autóját összetörő Guanyu Zhou a boxutcából indult a mezőny után.

A képen: Az első két helyezett: Verstappen és Pérez Fotó: Clive MasonGetty Images/Red Bull Content Pool

Mindeközben a másik Ferrariban Sainz ismét nagyon peches volt, összeakadt a megcsúszó Ricciardóval, mire a spanyol kiforgott a kavicságyba, az ausztrál pedig az utolsó helyre csúszott vissza. Biztonsági autós fázis következett.

A negyedik kör végén távozott a safety car. Az indítás után Vettel feljött a nyolcadik helyre, és pontszerző helyen haladt a másik Aston Martin is, Strollal.

Alonso azonban elkezdett pozíciót veszíteni, miután az utójának jobb oldaldobozáról lerepült egy darab, egy korábbi ütközés következményeként. Behajtott a spanyol a boxba és feladni kényszerült a versenyt.

Sainz eddig négy versenyből kettőn kiesett, miközben csapattársa a bajnokság éllovasa jelenleg.
A képen: A peches Sainz. Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A 11. körben Magnussen nyakába Russell érkezett meg, de a dán nem adta könnyen az 5. helyet. Russell első előzése után ritmust veszített és Magnussen visszavette a pozíciót, de később sikerrel járt a Mercedes. A dán ezt követően Bottast figyelgette a visszapillantóban.

Viszlát intermediate gumik

A 17. körben Ricciardo volt az első, aki slick gumira mert váltani. A mezőny legvégén sok veszteni valója nem volt. Mindeközben a Williams hamarosan esőre számított.Az ausztrál után Pérez, Vettel, Gasly és Albon is közepes slickekre váltott.

A 20. körre már mindenki lecserélte a Pirelliket. Bottasnak nagyon lassúra sikerült a cseréje, míg Hamilton elé kiengedték Ocont a boxutcában, és hajszál híján összeütköztek. Az esetért Ocon 5 másodperces büntetést kapott.

Pérez a már üzemmeleg gumikon egészen könnyedén szerezte vissza a második helyet Leclerc-től. A 25. körben Schumacher látogatta meg a füvet, de vissza tudott térni a pályára; viszont a 18. helyre esett vissza. A 32. körben Ricciardo harmadjára is kereket cserélt (elsőként az első kanyaros baleset miatt kénszerült rá), ezúttal kemény keverékű Pirelliket kapott. A 34. körben a versenyigazgatás engedélyezte a DRS használatát, miután a pályát már kellően száraznak találták. Hamilton körökön át próbálta megelőzni Gasly-t a 13. helyért, de nem járt sikerrel.

Verstappen lekörözte Hamiltont

A 41. körben az élen haladó Verstappen lekörözte a hétszeres világbajnok Hamiltont.

Az újabb kerékcserék során Norrisnak sikerült Leclerc elé kerülni. Később azonban a monacói visszaszerezte a harmadik helyet, miközben előttük Pérez és Verstappen is lágy Pirellikre váltottak. Hamilton azonban a cserék következtében ismét nem minősült lekörözöttnek.

Újabb Ferrari dráma

Az 53. körben Leclerc hibázott és a falnak koccolta a Ferrarit. Vissza tudott térni a pályára, behajtott a boxba elsőszárny cserére, majd visszatért a versenybe, de a 9. helyre esett vissza.

A képen: A negyedik helyezett Russell. Fotó: Steve Etherington/Mercedes AMG Petronas

Mindeközben szép csendben Russell már a 4. helyen állt, hét helyet javítva. Mögötte azonban Bottas érkezett az Alfa Romeóval. A finn tavaly még "abban" a Mercedesben ült, amiben most Russell. Leclerc hamarosan megelőzte Magnussent és Vettelt, és 5 körrel a vége előtt a 7. helyen haladt.

A versenyt végül könnyedén nyerte Verstappen. Vele együtt csapattársa, Pérez állhatott dobogóra, valamint a mclarenes Norris.

Russell pedig megvédte a Mercedes becsületét, megtartotta a negyedik helyet, miközben Hamilton pont nélkül, a 14. helyen zárt. Megszerezte első pontjait az Aston Martin is, Vettel 8. és Stroll 10. helyével.