A kilóra összevásárolt kínai hokiválogatott a negyeddöntőért játszik Kanadával
2022. február 14. 22:58
Az első héten zajló „meccselgetés” után kedden nyolctagúvá, szerdán négytagúvá válik a most még 12 csapatos mezőny. A keddi nap legkülönlegesebb találkozójának a Kanada-Kína ígérkezik, és nem azért, mert ha mindkét válogatott az ő állampolgáraként született legjobbjait küldené csatába, akkor kb. 25-30 gól lenne a különbség a két társaság között. Itt és most azonban kissé más összetételű csapatok lépnek jégre.
2022. február 14. 22:58
p
9
3
7
Mentés
A kínaiak a 32. helyen szerénykednek a világranglistán, ám a házigazda jogán ott lehetnek a 12 csapatos mezőnyben. Miközben hiányzik onnan Norvégia, Ausztria, Belorusszia, Franciaország, Olaszország, és még hosszan lehetne sorolni a kínainál jobb hokicsapatokat. Ám ilyen a kiírás az olimpiákon, a házigazdának automatikusan jár egy hely.
Kína becsületére szóljon, hogy elég sok követ megmozgatott, hogy méltó képviselőket küldjön a tornára.
Divatos kifejezéssel élve: kilóra vett egy válogatottat.
Ahol lámpással kell keresni azokat a játékosokat, akik 5-6 éve többet tudtak az országról, minthogy remek onnan származó ételeket lehet eszegetni pálcikával az Egyesült Államokban és Kanadában gazdagon található ázsiai éttermekben.
A harmadik sor egyik csatára, Zesen Zhang, a negyedik sor tagjaként néha szerephez jutó Juncheng Yan, Wei Zhong, Rudi Ying és a hivatalosan a kerethez tartozó, de jeget többnyire a nézőtérről látó Xudong Xiang, Jianing Guo és Pengfei Han született Kínában. A többiek közül
11-en Kanadában, hárman az Egyesült Államokban, egy játékos pedig Oroszországban
látta meg a napvilágot. Nem kínai szülők gyerekeként.
Így már rögtön közelít a kínai hoki a világ élvonalához.
Az nagy kérdés, hogy ezzel a megoldással ártottak-e többet a sportágnak, vagy azzal, ha hazai „csetlő-botlók” néztek volna farkasszemet a vérprofikkal?
Ám ezen kénytelenek vagyunk túllépni, mert változtatni úgysem lehet rajta.
És kedden az ún.
nyolcaddöntőkben a négy találkozóból három is érdekesnek ígérkezik.
Ha már a kiírás elég vicces. Ugyanis a 12 csapatot három csoportba sorolták, és itt körmérkőzés keretében mindenki játszott mindenkivel. Senki nem esett ki, a három kvartett legjobbja bekerült a szerdai negyeddöntőbe, plusz a legtöbb pontot szerzett második is. Így a nyolcaddöntőben nem kell küszködnie az Egyesült Államoknak, Finnországnak, Svédországnak, és Oroszországnak, bárhogy is hívják a „szbornaját” jelenleg.
Kanada másodszor is kíméletes lesz vele, vagy ezúttal már erődemonstrációt tart?
Nagyon nem érdemes kihajtania magát, mert a nyolcaddöntők győzteseinek a diadaluk után 21 órával már a negyeddöntőben kell helytállniuk. Olyan ellenféllel szemben, mely vasárnap játszott utoljára. Igazságos rendszer, ugye?
Persze erre mondhatják az ezt kitaláló csinovnyikok:
tetszettek volna megnyerni a csoportot!
Ez az érvelés is igaz.
Mindenesetre a hoki rajongói érdeklődve várják, hogy mire megy szerdán a szlovák-német vélhetően gyilkos csata továbbjutója az Egyesült Államokkal, a cseh-svájc párharcból továbblépő Finnországgal. Mert a dán- lett találkozó túlélőjét valószínűleg elsöpri az útból az orosz válogatott, ám a Kanada- Svédország is kétesélyes. Egyébként Kanada azért került ebbe a nehéz helyzetbe, mert a csoportjában 4-2-re kikapott az Egyesült Államoktól. Vagyis neki még küzdeni kell azért, hogy Svédország „színe elé kerüljön”!
Végre, hogy a hokitornán is kezdődnek az izgalmak!
A nyitóképen: a kanadai Jack McBain (j) és a kínai Ryan Sproul a 2022-es téli olimpia férfi jégkorongtornájának A csoportjában játszott Kanada-Kína mérkőzésen a pekingi Fedett Stadionban 2022. február 13-án.
Donald Trump néhány nappal ezelőtt egy posztjában előrevetítette, hogy hivatalba lépése napján új védővámot vetne ki a Mexikóból, Kanadából és Kínából érkező árukra. Mi lehet az újabb vámháború következménye? Mi várható Peking részéről?
Lényegesen gyorsabbá és hatékonyabbá válik az ügyintézés. Emellett nem kell többet papírokat sem szkennelni, iratokat e-mailen vagy messengeren küldözgetni.