Meg nem született gyermeke elvesztéséről beszélt a volt érdi BL-győztes

Személyes tragédiájáról mesélt a Magyarországon korábban két évet eltöltő kézilabdázó.

Aranyvasárnap ért véget a 25. női kézilabda-világbajnokság. A majdnem három hetes torna döntőjébe a két legjobb válogatott jutott. Az uralkodó Európa-bajnok, Norvégia és az olimpiai bajnok, Franciaország találkozott, és egy döbbenetes fordulatot hozó találkozó utána Norvégia 29-22-re győzött, ezzel negyedszer bizonyult a világ legjobbjának.
Egy értelmetlenül hosszúra tervezett vb első hete után a vigaszágra került a 32 közül az ide nem való nyolc csapat. Ők az ún. Elnök-kupáért játszottak még mérkőzéseket, végül azt (mely a torna 25. helyének felel meg) Angola nyerte. Erre az alsóházi viccelődésre jellemző, hogy Kína a Paraguay-tól elszenvedett vereség után a többi mérkőzését már le sem játszotta.
az Európai Unióban, de ezeket leszámítva rendben zajlottak a mérkőzések "alul".
"Felül", a legjobb 24 között még mindig voltak olyan csapatok, melyek nem biztos, hogy bent tudnának maradni a magyar elsőosztályban, de itt már láttunk néhány komolyabb mérkőzést. Érdekes volt a végül ezüstérmes franciák hatosa, itt rajtuk kívül öt keleti gárda szerepelt, közülük három az egykori Jugoszláviából. Ezekre a csapatokra hagyományosan jellemző a végletekig való küzdés. Vagyis nem éppen "úri kisasszonyok" stílusában harcolnak a pályán. A franciák dolgát viszont nem tudták megnehezíteni.
Norvégia az első fázisban nevetségesen könnyű csoportba került. Kazahsztánt 46-18-ra, Iránt 41-9-re, Romániát 33-22-re verte meg úgy, hogy igazából ezek a találkozók egy közepes erősségű edzésnek sem feleltek meg számára. A középszakaszban viszont az egyetlen olyan hatosba került, ahol három csapat majdnem azonos eséllyel pályázott a legjobb nyolc közé jutást jelentő első két helyre. Az első ottani találkozóján még mindig csak hangolódott a vb-re a Puerto Rico elleni 43-7-el, ám
Ugyanis előbb a mostanában bombaerős Svédországgal, majd a címvédő, Hollandiával kellett találkoznia. Előbbivel döntetlent játszott, így az utóbbival nem hivatalos nyolcaddöntőt vívott. Amikor elkezdődött a mérkőzés tudott volt, hogy a vesztes kiesik. Óriási csatában Norvégia jó hajrájával nyert a (most már tudjuk) friss és a volt világbajnok párharcában. A folytatásban az oroszok elleni negyeddöntő, és a házigazda spanyolok elleni elődöntő már könnyebb feladat volt számára.
A döntőben viszont az első félidő hajrájában úgy tűnt, hogy elbukik. Franciaország 25 perc után hat góllal vezetett, és Norvégia kettős emberelőnyből sem tudott közelebb kerülni hozzá. A játék képét,
Ám Norvégia emberhátrányban nagyot alakított, és a félidő zűrös befejezését követően (mikor a játékvezetők percekig elemezgették honnan hány játékost is állítottak ki) végül "csak" négygólos francia előnnyel mentek szünetre a felek.
Norvégia a 40. percben ugyanis háromgólos előnyben volt. Vagyis 15 játékperc alatt a mínusz 6-ból plusz hármat csinált. Majd 10 perccel a vége előtt már hat góllal vezetett úgy, hogy a második játékrészben 14 gólt lőtt, és csak négyet kapott. Ezen idő alatt a világ egyik legjobb, és legsikeresebb edzője, a franciákat irányító, Olivier Krumbholz két percen belül kétszer kért időt, ami példátlan. Főleg egy vb-döntőben. Ám nem tudott hatni játékosaira. A francia válogatott atomjaira hullott, Norvégia "kivégezte".
A világbajnokság végeredménye:
1. Norvégia
2. Franciaország
3. Dánia
4. Spanyolország
5. Svédország
6. Brazília
7. Németország
8. Orosz válogatott
9. Hollandia
10. Magyarország
A magyar válogatottat érintő mérkőzések a vb-n:
E csoport:
Németország- Csehország 31-21
Magyarország- Szlovákia 35-29
Németország- Szlovákia 36-22
Magyarország-Csehország 32-29
Csehország-Szlovákia 24-23
Németország- Magyarország 25-24
A csoport végeredménye:
1. Németország 6 pont
2. Magyarország 4 pont
3. Csehország 2 pont
4. Szlovákia 0 pont
A csoportok első három helyezettjei a legjobb 24 között négy újabb csoportban folytatták a küzdelmeket. Az E és F jelű kvartettből a 3-as középdöntő csoport alakult ki. Ebből a hatcsapatos csoportból Dánia és Németország jutott a legjobb nyolc közé, ahol egyenes kieséses rendszerben mérkőztek a válogatottak az érmekért.
A 3-as csoportba hozott eredmények:
Németország- Csehország 31-21
Magyarország-Csehország 32-29
Németország- Magyarország 25-24
Dél-Korea-Kongó 37-23
Dánia- Kongó 33-18
Dánia-Dél-Korea 35-23
A csoportban játszott mérkőzések:
Dél-Korea- Csehország 32-26
Németország- Kongó 29-18
Dánia-Magyarország 30-19
Németország- Dél-Korea 37-28
Magyarország- Kongó 30-22
Dánia-Csehország 29-14
Csehország-Kongó 24-21
Magyarország-Dél-Korea 35-28
Dánia- Németország 32-16
A csoport végeredménye:
1. Dánia 10 pont
2. Németország 8 pont
3. Magyarország 6 pont
4. Dél-Korea 4 pont
5. Csehország 2 pont
6. Kongó 0 pont
Negyeddöntők:
Spanyolország- Németország 26-21
Dánia-Brazília 30-25
Norvégia- Orosz válogatott 34-28
Franciaország-Svédország 31-26
Elődöntők:
Franciaország- Dánia 23-22
Norvégia- Spanyolország 27-21
Döntő:
Norvégia- Franciaország 29-22 ( 12-16)
A nyitóképen: a norvég csapat játékosai ünnepelnek, miután 29-22-re megnyerték a női kézilabda-világbajnokság döntőjében játszott mérkőzést az olimpiai címvédő Franciaország ellen a spanyolországi Granollersben 2021. december 19-én. MTI/EPA/EFE/Enric Fontcuberta