Hat aranyérem. Sok vagy kevés?
Döntse el mindenki, hogy többet várt vagy kevesebbet! Ám a 20 éremmel biztos, hogy mindenki elégedett.
Milák Kristóf aranyérmében mindenki biztos lehetett. 200 pillangón ő verhetetlen. Szilágyi Áron is korszakos zsenije „szakmájának”, de mivel ő úgy küzd a győzelemért, hogy valaki szemből érkezve próbálja meggátolni azt, az ő helyzete nehezebben kiszámítható. Ám sorozatban a harmadik olimpián sem sikerült senkinek legyőzni.
A birkózó Lőrincz Tamás Szilágyihoz és Milákhoz hasonlóan esélyesként érkezett, de az ő sportjában még több a bizonytalansági tényező.
Ezt bizonyította a szintén első helyen kiemelt öccse, Viktor, ám Tamásnál bejött a papírforma. A kajak-kenu különítménytől pedig mindenki kb. három aranyat várt. Plusz-mínusz egy. A női kajak négyesben mindenki biztos volt, a másik két diadalról már megoszlottak a vélemények. Végül Kozák Danutának és Csipes Tamarának nem lett több első helye, ehelyett
a leggyorsabb és a legkitartóbb kajakos férfinek járó aranyérmet hozta haza magyar sportoló, Tótka Sándor és Kopasz Bálint személyében.
A dobogósok közül a legfurcsább az ezüstérmesek helyzete. Mert ők azok, akiknek csak egy vetélytársat kellett volna maguk mögé utasítani a még nagyobb sikerért. Ezúttal az az érdekes helyzet állt elő, hogy mind a hét második helyen végző sportolónk örülhetett. Mert
valamennyien megszerezték az ezüstérmet, és nem elbukták az aranyat.
Aki nem így gondolja, kérdezze meg milyen érzés volt a dobogó második fokáról nézni a győztes örömét annak idején Hajtós Bertalannak, Güttler Károlynak, Imre Gézának, vagy a 2000-es olimpián szereplő női kézilabda-csapat tagjainak. Mi szurkolók sem felejtjük, hogy őket milyen pici választotta el az első helytől. Most ilyen drámákat nem kellett átélni sem szurkolónak, sem sportolónak. A hét ezüstérmes közül öt futamban szerezte medáliáját, Milák Kristóf és Rasovszky Kristóf úszásban, Varga Ádám és Csipes Tamara kajakban, Berecz Zsombor vitorlázásban.
Ez egészen más, mint elbukni az aranymeccset!
Ez utóbbit a vívó Siklósi Gergelynek és a birkózó Lőrincz Viktornak kellett elszenvednie, de az ő kezükben sem volt ott az aranyérem.
A bronz pedig sokszor győztes mérkőzéssel érkezik. Milyen jó volt nézni ( ha már az első hely lehetősége elúszott) a két vízilabda-csapatunk diadalát a harmadik pozícióért vívott találkozón! Vívóink is jól forgatták a kardot, szúrtak-vágtak vele az utolsó találkozójukon a németek ellen. Örömmel láttuk a dzsúdós Tóth Krisztián győzelmét is az orosz Igolnyikov ellen. Harmadik helyezettjeink közül egyedül a karatés Hárspataki Gábor fejezte be az olimpiát vereséggel, de ebben a sportban ilyen a lebonyolítás. És talán csak az akkor még ötszörös olimpiai bajnok, Kozák Danuta tűnt szomorúnak a kajak kettes után. Szerencsére hamar jobb kedvre derült a négyessel aratott győzelme után. Az öttusázó Kovács Sarolta pedig gyermeki örömmel nyilatkozott a bronzot érő futása után.