Junior Grand Slam-bajnok lett Piros Zsombor

2017. január 28. 11:36

Piros Zsombor nyerte meg a juniorok versenyét a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte az izraeli Isai Olielt.

A 15. helyen kiemelt magyar játékos remekül alkalmazkodott a szeles körülményekhez, stabilan tartotta játékban a labdát fizikai fölényben lévő riválisa ellen - aki a torna negyedik kiemeltje volt -, és 1 óra 52 perc elteltével diadalmaskodott.

A 17 éves Piros a második magyar férfi teniszező, aki a juniorok között Grand Slam-bajnoki címet szerzett: 2010-ben Fucsovics Márton Wimbledonban diadalmaskodott. (MTI)