Jönnek az újabb „védett bringasávok” – így nő a „Karácsony-karók” száma a fővárosban
Eközben a budapesti kötöttpályás közlekedés fejlesztésére csak tervek vannak, konkrét fejlesztések nincsenek.
A 27,7 kilométer hosszú, a határt Méhkeréknél átlépő utat a forgalomba helyezési eljárásokat követően várhatóan októbertől vehetik birtokba a turisták és a térségben élők.
Befejeződött a Békéscsaba-Nagyszalonta közötti kerékpárút építése, az 1,476 milliárd forintos beruházáshoz 1,471 milliárd forint uniós támogatást vettek igénybe. A 27,7 kilométer hosszú, a határt Méhkeréknél átlépő utat a forgalomba helyezési eljárásokat követően várhatóan októbertől vehetik birtokba a turisták és a térségben élők – tájékoztatta a a projekt pénzügyi vezetője az MTI-t.
Salamon Anikó elmondta: a békéscsabai székhelyű Körösök Völgye Natúrpark Egyesület vezetésével Békéscsaba, Doboz, Sarkad és Nagyszalonta a „HUROBIKE 30” című projekttel sikeresen pályázott a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program támogatási keretére. Az elnyert brüsszeli támogatást a projektben résztvevő települések és a Körösök Völgye Natúrpark Egyesület összesen 5,9 millió forint önerővel egészítette ki.
Kiemelte: a fejlesztéssel javul a térség turisztikai attrakcióinak megközelíthetősége, megteremtődtek az alternatív, környezetbarát közlekedési feltételek a sikeresen pályázó települések és vonzáskörzeteik között. A Békéscsaba-Nagyszalonta között megépített kerékpárút projekt a magyar-román határon átívelő, hatvan kilométeres turisztikai kerékpárút hálózat első üteme. Salamon Anikó kiemelte: az új kerékpárút csatlakozik a békéscsabai, dobozi, sarkadi és nagyszalontai települések központjaihoz vezető kerékpárutakhoz.