A Samsung guruló okosrobotja hamarosan érkezik, forradalmi újításokkal
2025. január 08. 12:20
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit.
A dél-koreai vállalat olyan multifunkcionális MI-robotot fejlesztett, amely képes párbeszédet folytatni a felhasználóval, felismerni a környezetében lévő tárgyakat és térképet készíteni az otthonról. A Ballie egyik legfontosabb újítása, hogy ChatGPT-szintű többmodális MI-modelleket futtat, így nemcsak érti, de kontextusba is tudja helyezni a felhasználói kéréseket.
A Ballie igazi technológiai áttörést hozott a beépített projektortechnológia területén: az eszköz világelső a váltható lencsés projektorok között, ami azt jelenti, hogy képes mind közeli (padlóra), mind távoli (falra) vetítésre, így akár a televíziót is helyettesítheti.
Bár a Samsung már az év első felében piacra tervezi dobni az okoseszközt, számos kérdés még megválaszolatlan maradt. A legfontosabb ezek közül az ára, amelynek a meghatározása kulcsfontosságú lesz a termék sikerességében. A vállalat egyelőre nem közölt konkrét információkat ezzel kapcsolatban.
A jövő otthoni szórakoztatása
A Ballie két legvonzóbb tulajdonsága a mobilitása és a sokoldalúsága. A robot képes követni a felhasználót a lakásban, és igény szerint tartalmakat vetíteni különböző felületekre. Ez lehet film, edzésvideó vagy akár hírek is. Különösen praktikus lehet például azoknak, akik az ágyban fekve, a plafonra vetítve szeretnének tartalmat fogyasztani.
A koncepció nem új
A Samsung először a 2020-as CES kiállításon mutatta be a Ballie nevű guruló robotját, amely még csak prototípus volt, azóta azonban valódi termékké nőtte ki magát. Az öt évvel ezelőtti egy kisebb, labdaszerű robot volt, amely önállóan navigált. Az új verzió ennél nagyobb, körülbelül bowlinggolyó méretű, és kerekeket is kapott, ami növeli a stabilitását és lehetővé teszi a hatékonyabb mozgását a különböző felületeken.
Kapcsolódó:
Címlapfotó: X/Samsung TV
További cikkeinket, elemzéseinket megtalálják a makronom.hu oldalon.
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.
Rogán szankcionálása nem jogi, de még csak nem is politikai kérdés, hanem hadüzenet. Arról szól, hogy akkor is támogatjuk a magyar ellenzéket, ha odahaza beledöglünk. Így is lett! Nagy Ervin írása
A tűzoltók egyelőre nem tudják megfékezni a lángokat.
p
0
0
5
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nasi12
2025. január 08. 14:31
Az ötlet annyira nem új, hogy valamelyik csillagháborús filmben látható is.
Azért érdekelne, hogyan követ ha a lépcsőn legurulva a feje tetején áll meg.
Valószinű szól, hogy fordítsam talpra.
Pontosabban a kerekeire.
"és képes idegen nyelvű tartalmak valós idejű fordítására is."
Ez a legértékesebb funkciója. A többi nagyjából nem sokat ér, egy átlagotthonban.
Azért arra kiváncsi lennék, van olyan aki egy új ház építésénél eleve nem építi be a kapcsolókat azzal, hogy wifi alapú hangvezérelt rendszer lesz. A rendszer általános használhatatlanságát jól mutatja, hogy a temun kapsz olyan kapcsolót, amely ugyancsak okos és oda teszed fel a falra, ahová akarod.