A politikusok fizetését természetesen nem lehet összevetni a magánvállalatok vezetőinek bérezésével, ám tekintve az alábbi ábrát, amelyet a Visual Capitalist állított össze, nem panaszkodhatnak túlzottan az állami vezetők sem. Különösen annak fényében, hogy a grafikán csupán a szigorúan vett éves alapbérük van feltüntetve, a bónuszok, juttatások, illetve a tisztségükhöz járó „ingyenminden” nincs. Az adatok az idei évre vonatkoznak, kivéve a hongkongi kormányzó fizetését, amelyről 2022-es információk állnak rendelkezésre.
A listát a szingapúri miniszterelnök, Lawrence Vong vezeti, aki mindössze május közepe óta van hivatalában, de a rövid idő ellenére is ő a világ legjobban fizetett politikusa: 1,6 millió dollárt vihet haza évente, nem számolva a bónuszokat, illetve egy komplett 13. havi fizetést.
Az ezüstérem Hongkong vezetője, John Lee nyakába került – ő messze lemaradva a célegyenesben, „mindössze” 695 ezer dollárt utaltat a számlájára, a harmadik helyen azonban már egy európai áll, mégpedig Svájc miniszterelnöke, Viola Amherd, aki 530 ezer dollárt keres.
A sorban Joe Biden következik, az amerikai elnök a jelek szerint hamarosan búcsút inthet vezetői fizetésének, de idén még mindenképpen felveszi jelképesnek mondható 400 ezer dollárját. Ausztrália miniszterelnöke, Anthony Albanese 390 ezer dollárral követi őt, míg hatodik helyen a németek büszke, de sikeresnek egyáltalán nem mondható kancellárja, Olaf Scholz áll 367 ezer dollárral.
Ezen a ponton egy kis törés következik be a listában, miután Ursula von der Leyen személyében nem egy ország vezetőjét, hanem az Európai Bizottság elnökét tisztelhetjük 364 ezer dollárért – mostani újraválasztásával még hosszú évekig.
Ausztria kancellárja, Karl Nehammer 307 000 dollárt kap a munkájáért, a hazájában pedig szintén pocsék politikai eredményeket produkáló Justin Trudeau kanadai miniszterelnöknek a kilencedik hely jött össze 292 ezer dollárért. Új-Zéland vezetője, Christopher Luxon a tizedik 288 ezer dollárral, a bónusz pedig (Ursula von der Leyen nem ideillő szereplése miatt) Japán, amelynek a miniszterelnöke, Kisida Fumio 256 ezer dollárral csúszott le a tízes listáról.
***
Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek
További cikkeinket, elemzéseinket megtalálják a makronom.hu oldalon.
Az EB Magyarországi Képviselete azt írta, az uniós bíróság ítéletének tartalmával a magyar sajtóban és közéletben számos félreértés és tévhit terjedt el.
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője szerint „ami most történik, az olyan, mintha elkoboznák a nemzeti hatásköröket az európai értékekre való hivatkozással”.
A volt kancelláriaminiszter szerint a Fidesz nyeri a 2026-os parlamenti választást, a nyugdíjas politikai elemző nem akart tippelni, de abban biztos, hogy brutális kampány lesz.
Kedden a Nagy Lajos király útján érkező villamos az egyik átjáróban letarolt egy menetrend szerint közlekedő buszt.
p
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 181 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
baby-12
2024. július 21. 10:53
Volt egyszer egy NÉPSZÖVETSÉG...
Akkor, egy háború párti NÉMET politikus, és a vele szemben felsorakozó háború kerülgető ellentábor okozta a NÉPSZÖVETSÉG teljes bukását !
Most ismét van kettő, háború párti NÉMET politikus, de velük szemben csupán néhány tagú a háborút ellenzők tábora!
EURÓPA VIGYÁZZ ! majd pihenj le !
Túlélő magyarok nem félnek ettől az agresszív háborúbűnöstől a két öklét akár milyen magasan rázza.
Eus háborús parancsot megszegjük , magyar népet nem tudja ukrán társával legyilkoltatni.
"Az Európai Unión belül hazánkban a legmagasabb a kormányfő fizetése, ha azt az ország lakosságának bruttó átlagbéréhez viszonyítjuk. Orbán Viktor keresete az idei évben havi bruttó 6,3 millió forintra emelkedett, ami azt jelenti, hogy a magyar átlagbér összegének 9,5-szörösét kapja kézhez a miniszterelnök minden hónapban. Orbán kétszer annyit keres, mint spanyol és háromszor annyit, mint bolgár kollégája."
Itt azért lenne még valami fontos is.
Az állam és kormányfók is két helyről kapnak fizetést amikor megosztva dolgozank vagy itthon, vagy kinn?
Szerintem mindkét helyen vonni kellene a másutt töltött idejüket, nemhogy még kiküldetési pótlékolva
megkapni az egélszet.
(ha igaz, akkor Orbáncot jövedelemcsaló adóbevallása miatt le kellene mindkét helyen csukni)