A Microsoft közleményében azt írta, hogy dolgozik a hatékonyság további javításán, és 2030-ra 100 százalékban szénmentes energiára kíván áttérni. A Microsoft 2022-es fenntarthatósági jelentése szerint a vállalat 2030-ig teljesíti vállalásait, amelyek között szerepel, hogy az év végére szén-dioxid-negatív hulladékmentes vállalattá válik
A Microsofthoz hasonlóan 2023-ban a Google is azt tűzte ki célul, hogy 2030-ra nettó nulla kibocsátást ér el, ami nem kis munka, hiszen akár tízmillió tonnányi szén-dioxid-termelést kell hét éven belül nullára redukálnia.
Az MI-képességek növekedésével a technológiai cégeknek sürgősen dolgozniuk kell a hatékonyság növelésén. Érdemes minél hamarabb átállniuk megújuló energiára és találniuk kell alternatív hűtési technikákat is.