Jójárt Ferenc, a Goodwill Pharma Kft. ügyvezetője volt a vendége a Trend FM rádió, Fejlődik a hazai című műsorának december 13-án.
Szent-Györgyi Albert öröksége
A céget feleségével együtt alapította még 1997-ben. A Goodwill gyógyszeripari szolgáltató vállalkozásként indult, fejvadász- és tanácsadási profillal. Több kampányban részt vettek, jelen voltak a Béres csepp piaci bevezetésénél, de szoros kapcsolatban álltak a Richterrel, az Egisszel és egy sor más multinacionális vállalattal is.
2004-ben már gyógyszerkereskedéssel foglalkoztak, és Szerbiában is elindították leányvállalatukat. Jójárt Ferenc a sokévnyi projekt és tapasztalatszerzés után úgy gondolta, minden feltétel adott ahhoz, hogy saját gyógyszergyárat létesítsen. 2009-ben Szegeden megvásárolták azt a telephelyet, ahol a gyártás oroszlánrésze a mai napig zajlik. A vidéki város azért is bizonyult sikeres választásnak, mert
az egyetemi háttér a kutatómunkában óriási előnyt jelent.
A Goodwill marketingszempontból is tudott óriásit újítani. A C-vitamin-tartalmú készítménycsoportjuk ugyanis épp a szegedi tudóslegenda, Szent-Györgyi Albert nevét viseli. Ehhez természetesen szükség volt a Nobel-díjas tudós özvegyének hozzájárulására is, Marcia Szent-Györgyi azonban nemcsak áldását adta a dologra, de száz évre a Goodwillre bízta a név gondozását is. Hogy a tiszteletteljes ötlet mennyire bevált, azt jól jelzi, hogy Mongóliában kifejezetten a termék neve keltette fel az érdeklődést, ennek eredményeként a Goodwill hamarosan exportmegállapodást ír alá a távoli országgal.
A Szent Grál nyomában
A cég alapvetően a vényköteles és vény nélkül kapható készítmények, étrend-kiegészítők, speciális tápszerek, valamint orvostechnikai eszközök gyártására specializálódott. Jelenleg az első növényi alapú gyógyszerük fejlesztésén dolgoznak, amely hamarosan megjelenik a hazai gyógyszertárakban is.
Ami a támogatásokat illeti: Jójárt Ferenc elmondta, hogy a legtöbb fejlesztési tervükhöz eleve a pályázatokat, esetükben a Magyar Multi Programot (MMP) kalkulálták bele a költségvetésbe.
Az MMP 1,7 milliárd forintnyi támogatási segítségével az elkövetkezendő három évben komplex vállalatfejlesztést valósítanak meg új központi irodaházzal, háromszorosára növelt tárolási kapacitással, speciális hűtőraktározás kialakításával, valamint egy olyan gyártó és üzemi terület kiépítésével, amelynek segítségével a cég flexibilisen tervezheti a legmodernebb technológián alapuló, új típusú gyógyszerformulák kifejlesztését és gyártását.