Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Ha minden igaz, pénteken Elon Musk megvásárolja a Twittert, de előtte benézett leendő birodalmába. A maga sajátos módján.
Szemünk sem rebbent, amikor Elon Musk „Let That Sink In!” felkiáltással és egy mosdókagylóval a kezében robbant be villámlátogatásra a Twitter székházába, hogy gyors szemrevételezést tartson a hamarosan tulajdonába kerülő vállalatnál.
A borzalmas szóvicc a sink szó több jelentésére (mosdókagyló/merül, süllyed) épít, amelyen a Twitter alkalmazottai bizonyára nem nevettek akkorát, miután leendő főnökük már belengette, hogy
A Twitter marketing igazgatója, Leslie Berland szerint Musk csupán ismerkedős látogatásra ugrott be a székházba, ám a viszony nyilván nem lesz ennyire felhőtlen: a Twitter alkalmazottai (egy egyelőre még nem nyilvános) levelet írtak leendő főnöküknek, amelyben kifejtik: ha a világ leggazdagabb embere valóban elbocsátás-hullámot tervez, az a platform, mint nyilvános diskurzusnak helyet adó tér minőségi romlását fogja maga után vonni. „Egy ilyen volumenű meggondolatlan leépítés bejelentése aláássa felhasználóink és ügyfeleink platformunkba vetett bizalmát, és egyben nem más, mint a munkavállalók megfélemlítése” – áll a levél tervezetében.
Utóbbi eleve necces lesz, Musk ugyanis híres arról, hogy gyűlöli a home office-t – és egyáltalán minden olyan szituációt, amikor a munkavállalói oldal próbál meg beleszólni a vezetési módszereibe. A levélben ráadásul egy, a gazdag főnök számára minden bizonnyal pokolian vicces mondat is olvasható: „követeljük, hogy méltósággal bánjanak velünk, és ne úgy, mintha egyszerűen csak gyalogok volnánk egy milliárdosok által játszott sakkpartiban”.
Igazság szerint a moderátori létszámcsökkentés rímelne Musk szólásszabadságra vonatkozó kijelentéseivel, amelyek szerint a platformon minden engedélyezett lesz, ami nem ütközik törvénybe. Ez egyben a Big Tech cégek republikánusok által annyira kritizált cenzúrafalán is repedést okozhat, olyannyira, hogy sokan ujjongva várják a letiltott Donald Trump visszatérését a Twitterre.
Musk – szokásához híven – nem nagyon foglalkozik a kritikákkal. A Twitteren viszont elegánsan megváltoztatta a profilját. Most diszkréten csak ennyi olvasható: Elon Musk – Chief Twit.
Fotó: MTI/EPA/DPA-Zentralbild/Patrick Pleul