a cég 7500 dolgozójának 75 százalékát ki fogja rúgni.
A Twitter marketing igazgatója, Leslie Berland szerint Musk csupán ismerkedős látogatásra ugrott be a székházba, ám a viszony nyilván nem lesz ennyire felhőtlen: a Twitter alkalmazottai (egy egyelőre még nem nyilvános) levelet írtak leendő főnöküknek, amelyben kifejtik: ha a világ leggazdagabb embere valóban elbocsátás-hullámot tervez, az a platform, mint nyilvános diskurzusnak helyet adó tér minőségi romlását fogja maga után vonni. „Egy ilyen volumenű meggondolatlan leépítés bejelentése aláássa felhasználóink és ügyfeleink platformunkba vetett bizalmát, és egyben nem más, mint a munkavállalók megfélemlítése” – áll a levél tervezetében.
A levélben egyébként azt is követelik Musktól, hogy ne nyúljon az eddigi juttatásokhoz és a távmunka rendszeréhez.