Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Miközben több robotikai cég – köztük a Boston Dynamics – megfogadta, hogy nem fegyverzi fel robotjait, a kínai cégeket ez az okos, erkölcsös gesztus egyáltalán nem hatja meg: olyan drónt alkottak, amely egy gépfegyverrel felszerelt robotkutyát cipel.
A Boston Dynamics, az Agility Robotics, az ANYbotics, a Clearpath Robotics, az Open Robotics és az Unitree Robotics kifejtette véleményét a háborús drónokkal kapcsolatban, íme egy részlet:
„Úgy véljük, hogy a távolról vagy autonóm módon működtetett, a nyilvánosság számára széles körben elérhető, és az emberek lakó- és munkahelye körül repkedő robotok felfegyverzése új veszélyeket és súlyos etikai kérdéseket vet fel.”
A Boston Dynamics vezérigazgatója, Robert Playter az Axiosnak küldött e-mailben elmondta, aggódik amiatt, hogy egyre több civil ember próbálja felfegyverezni az egyszerű, boltban is megvásárolható drónokat.
Hozzátette: „Ahhoz, hogy ez a technológia széles körben elfogadott legyen a társadalomban, bíznunk kell az eszközökben. Ez pedig azt jelenti, hogy olyan szabályokra van szükségünk, amelyek korlátozzák a robotokkal való visszaélést”.
Igazán kedves gesztus a vállalatoktól, hogy nem akarják veszélynek kitenni a polgárokat, ám Kína erről nem így vélekedik:
Az alábbi videó egy kínai drónról készült , amely egy nagy teljesítményű gépfegyverrel felszerelt robotkutyát szállít. Jól látható, hogy a drón egy épület tetejére repül, majd lerakja a robotkutyát. A robot ezután végigpásztáz az épületen, és a hátára szíjazott géppisztollyal keresi az ellenséget…
Ina Fried, az Axios hírportál szerzője szerint amennyiben Amerika ellenségei a modern harctéren fegyverként használják a drónokat, akkor talán a Pentagon/DARPA-val együttműködő amerikai robotikai cégeknek is ezt kellene tenniük.