Egyre többen jelentkeznek munkanélküli segélyért az USA-ban, de még nincs mitől félni
2022. augusztus 20. 07:02
Elsőre ijesztő adatokat közölt az amerikai munkaügyi hivatal, de ha ezt összevetjük a koronavírus okozta munkahelyvesztésekkel, akkor megnyugodhatunk.
2022. augusztus 20. 07:02
p
1
0
3
Mentés
Az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodó amerikaiak száma a múlt héten 262 ezer volt, ami sokkal magasabb, mint az előző heti 248 ezer. Ez a legmagasabb érték 2021 november 26 óta, de messze elmarad a 2021 augusztusban mért 400 ezer főtől.
A legnagyobb növekedést Massachusetts (+7 447), Kaliforna (+4 399) és New Jersey (786) államokban regisztrálták, míg a legnagyobb csökkenést Connecticut (-6 323), Michigan (-1 260) és Georgia (-823) államokban mérték.
A Központi Statisztikai Hivatal csütörtökön közli a harmadik negyedéves GDP-adatokat. A Mandiner által megkérdezett elemzők vegyes képet festenek Magyarország gazdaságáról, de abban egyetértenek, hogy már látszik a fény az alagút végén.
Kína tovább diktálja a tempót, de a világpiac alakulása már jóval összetettebb, mint egy évtizeddel ezelőtt – a feltörekvő gazdaságok is egyre hangosabban kopogtatnak az ajtón.
Egyre hangosabban hallatják a hangjukat azok a szakértők, akik a mesterséges intelligenciával foglalkozó nagyvállalatok tőzsdei túlértékeltségére és a veszélyes pénzáramlásokra is felhívják a figyelmet. Vajon mi lesz ebből? Újabb dotkomlufit fújunk?