Külön motivál téged, hogy megmutasd, a profi sport és a tanulás ilyen magas szinten is összeegyeztethető?
Pontosan! Szeretném bebizonyítani, hogy a kettő egymást kiegészíti és nem egymás ellen van. Az Egyesült Államokban kellemes csalódás ért ezzel kapcsolatban, hiszen minden egyetemista, aki sport-atléta életet él, a csapattársaim is, ugyanezt csinálják: tanulnak és sportolnak. Hatalmas különbségeket észlelek mentalitásban az otthoni szokásokhoz képest. Itt, ha vége van egy edzésnek, mindenki tudja a dolgát, megy haza és tanul. Közgazdásznak, orvosnak, jogásznak tanulnak a csapattársaim, mellette a legfőbb vágya mindenkinek, hogy profi focista legyen, itt ez a normális.
Miben különbözik a két rendszer, Amerikában miért működik ilyen jól a kettő összeegyeztethetősége?
Tanév közben az órák beosztása és mennyisége az edzésekhez és a mérkőzésekhez van beállítva. Az egészet egy harmónia jellemzi. Edzések után van idő tanulni, és persze van szabadideje is az embernek, de azt látom, hogy mindenki a tudásszerzést és a sportot helyezi az előtérbe minden más, egyéb szabadidős tevékenységgel szemben. Most nyáron is olyan rendszerben éltem, amely megengedte, hogy a kettőt a legmagasabb szinten űzzem. Az elmúlt hetekben egy negyedosztályú csapatban játszottam, ez a lehetőség direkt arra van kitalálva, hogy az egyetemisták a holtszezonban is fittek maradhassanak. A napjaim úgy néztek ki, hogy reggel hattól kondiztam, kilenckor volt edzésem, utána ebédeltem, majd a délutánokat a kórházban töltöttem.
Hogy nézett ki a gyakornoki munkád a kórházban?
Asszisztens voltam egy ortopéd sebész mellett, akinek úgy épült fel a praxisa, hogy kedden és csütörtökön műtétek voltak, míg a többi hétköznap szakrendelése volt. Betekintést nyertem abba, hogy a műtőben hogyan zajlik egy beavatkozás, illetve a szakrendelés folyamatába is.
Ami a focit illeti, mik a legfőbb céljaid?
Lépésről lépésre kell haladnom, úgyhogy jelenleg csak az egyetemi pályafutásomra koncentrálok, amelyből még három év van hátra. Úgy érzem, már most fontos szerepem van a csapatban, elsőként ezt akarom megerősíteni, hogy minél inkább alapember legyek. Az egyetem után célom, hogy elszerződjek egy profi klubhoz, akár Amerikában, akár Európában. A legfontosabb, hogy olyan helyre kerüljek, ahol az orvosi tanulmányaimat tovább vihetem. Van sok jó Medical School, ahol el tudom magam képzelni, ezt kell majd ugyancsak összeillesztenem a profi focival. Miután – a remélhetőleg hosszú – labdarúgó karrieremnek vége lesz, vissza fogok térni az orvosi pályára, elmélyedek benne és szakrendelést nyitok.