Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
A japán gazdasági csodaprogram, az Abenomics atyjaként emlegetett politikust kampánykörútja során érték lövések.
Belehalt sérüléseibe Abe Sinzó volt miniszterelnök, akire egy férfi hátulról lőtt rá Nara városában, amikor kampánybeszédet tartott. A merénylet japán idő szerint pénteken 11 órakor történt, egy televíziócsatorna szerint a lövések a volt miniszterelnök nyakát és mellkasának bal oldalát érték. Egyes források arra utaltak, hogy a politikusnak már a kórházba szállítás alatt leállt a szíve és a tüdőműködése is.
Sinzó a japán gazdaság stagnálásának időszakában, 2012-ben indította el Abenomics elnevezésű programját, amely a monetáris expanzió, a strukturális reformok és a kormányzati beruházások alappillérjeire épült. A miniszterelnök terve eleinte kiválónak bizonyult.
A gyors reformok azonban nem tudták hosszabb távon leküzdeni a deflációt, a fogyasztási adó emelésével pedig Sinzó népszerűsége is csökkenni kezdett. A 2019-es Covid-járvány miatt Japánban erős gazdasági visszaesés kezdődött, amit a közvélemény nagyrészt Sinzó válságkezelési intézkedéseinek tulajdonított. A miniszterelnök 2020-ban egészségügyi okokkal indokolta lemondását, de a politikának nem fordított hátat: most is pártja, a Liberális Demokrata Párt egyik jelöltje mellett kampányolt.
A támadót, a 41 éves Jamagami Tecúját a helyszínen elfogták. Egyes források szerint egy házilag készített fegyverrel lőtt rá Sinzóra. Japánban a politikai merényletek ritkaságnak számítanak, a kézifegyverek birtoklását pedig törvény tiltja.
Fotó: MTI/AP/Kyodo News