Mezőgazdasági blockchain megoldások

2022. június 07. 17:32

Fintech Világa – Blockchain Percek egy hetente megjelenő rádióműsor és podcast a blokklánc technológiák világáról.

2022. június 07. 17:32
null

Bár egyre többet hallani a kriptovalutákról és más blokklánc megoldásokról, sokaknak ez még mindig ismeretlen terület. Műsorunk éppen ezért segít naprakészen tartani a hallgatókat a technológia gyorsan fejlődő világában. A blockchain technológia alapjait a legújabb híreken és a legérdekesebb vállalkozásokon keresztül mutatjuk meg.

A mesterséges intelligencia és IoT (Internet of things) megoldások után már a blockchain technológia is megvetette a lábát mezőgazdaságban. A takarmány követésében, az ellátási lánc optimalizálásában, a termés biztosításában és a tranzakciók javításában is hasznosnak bizonyul a blockchain átláthatósága és nyomon követhetősége. Amerika és Afrika piacai után pedig Európában is egyre több startup foglalkozik blockchain alapú mezőgazdasági megoldások fejlesztésével.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A fordulat hetei: a baloldali közvélemény-kutatók bemondták, melyik párt nyerte az őszt Magyarországon

A fordulat hetei: a baloldali közvélemény-kutatók bemondták, melyik párt nyerte az őszt Magyarországon
Tovább a cikkhezchevron

A Fintech Világa – Blockchain Percek legújabb adásában Qayum Dániel, a Peak tanácsdója Machán-Csetvei Frigyes műsorvezetővel beszélgetnek arról, hogy a technológia hogyan teszi lehetővé a tokenizált termények kereskedését, időjárásalapú terménybiztosítások megkötését vagy akár a termék útjának követését és az élelmiszerpazarlás csökkentését. Ha érdekelnek a részletek, hallgasd meg az adást a lenti linken, Spotify-on!

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!