Tisztítótűzbe veti az internetet a kínai állam: az erkölcstelenséggel szállnak szembe

2022. január 25. 14:48

A kibertér megtisztítását célzó kampányt hirdetett kedden a kínai internetfelügyelet, az akció keretében elsősorban az internetes zaklatással, a hírességek rajongói csoportjaival, valamint a túlzott pénzimádattal kapcsolatos problémákat kívánják orvosolni.

2022. január 25. 14:48
null

A Kínai Kibertér Felügyelet kedden a Kínában népszerű WeChat közösségi hálózaton működtetett hivatalos oldalán tette közzé a kampányt ismertető közleményt.

Az egy hónapon át tartó kampány során, mely javarészt a jövő héten kezdődő kínai holdújévi ünnepkör időszakával esik egybe, tartalomszolgáltató internetes platformokat és hirdetéseket is vizsgálnak majd. Figyelmet fordítanak továbbá az internetes zaklatásra és a rosszhírkeltésre, továbbá a pénzimádatot bátorító, fényűző életmódot bemutató tartalmakra. Szigorúan korlátoznak mindezek mellett olyan internetes eseményeket is, melyeket korábban illegális tevékenységen ért vagy erkölcstelennek minősített hírességek terveznének a követőik visszanyerésére.

A közlemény szerint a kampány célja egy „egészséges, ünnepélyes és harmonikus online környezet biztosítása az internetezők, különösképpen a kiskorúak számára” a tavaszünnep néven is ismert kínai újév idejére. A kínai újév az ország legjelentősebb hagyományos ünnepének számít, és egy héten át tartó hivatalos munkaszünettel jár együtt.

A holdújévre készülve a Tencent kínai technológiai óriáscég a múlt héten jelentette be, hogy a négyhetes téli tanítási szünet idejére az iskolás korú gyerekek számára csupán 14 óra játékidőt tesz lehetővé a platformján, és ennek lehetőségével 14, erre kijelölt napon élhetnek. A vállalat emellett figyelmeztetést adott ki, hogy arcfelismerési technológiát alkalmaznak annak kizárására, hogy kiskorúak felnőtt felhasználók fiókját használva túllépjék az időkorlátot. A kínai hatóságok tavaly vezettek be szabályokat arra, hogy korlátozzák a kiskorúak videojátékokkal töltött idejét.

(MTI)

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lhotx
2022. január 28. 14:53
Kína birodalom -- immár ötezer éve (vagy több is). Így képes működni. Birodalmak nem nemzeti összefogáson alapulnak. Minden birodalom kényszerítésen alapul. Önszántunkból nem csatlakozunk birodalomhoz, sem mint egyén, sem mint közösség. A gyerekek számgépes játékaival kapcsolatban a tapasztalatom, hogy a gyereknek alkalma kell legyen ráUNNI, de ezt véleményem még a saját családomban sem tudtam elfogadtatni, amíg be nem következett a gyakorlatban.
artfx
2022. január 27. 22:46
ó, hogy a nemzetiszocialista párt is csak az áradó szenny és mocsok felett kívánt némi kontrollt gyakorolni? :) Ez nekem új infó, mondjuk nem is rajongok a diktatúrákért....
artfx
2022. január 27. 22:46
mindig jó, amikor a kommunisták elkezdenek "megtisztítani" egy platformot.... Mi baj lehet ebből, igaz, elvtárs?
Gyzoltan
2022. január 27. 22:45
Amint már többször írtam, véleményem szerint, Kína a Nemzeti Szocializmus útjára lépett, igen arra.., irányultsága ezt látszik bizonyítani... Ennek keretében teljesen jogosnak tűnik, ha az állam, aminek egyébként is a korlátozás, a mederben tartás is a feladata, némi kontrollt kíván gyakorolni az interneten áradó szenny, és mocsok felett...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!