„Ha Ukrajna és a Nyugat eszkalálta a helyzetet, az oroszok mindig emelték a tétet” – sorsdöntő hónapok előtt állunk Demkó Attila szerint
A biztonságpolitikai szakértő szerint van realitása, hogy Putyin leülne tárgyalni a tűzszünetről.
Úgy tűnik, a legnagyobb multinacionális cégek erősen befolyásolják a híripart.
Az amerikai származású James C. Smith 2020-ig a Reuters hírügynökség vezérigazgatója volt, jelenleg pedig a Thomson Reuters vállalati alapítvány elnöke. Smith jelenleg tagja a Pfizer igazgatóságának is – ez többekben is kétségeket szül.
Egy Twitter bejegyzés szerint egy „vállalati disztópiában élünk”. Arra is rámutat a tweet szerzője, hogy a Reuters végzi a Twitter „tényellenőrzését” is, tehát hatalmában áll bejegyzéseket törölni és embereket kitiltani a közösségi oldalról. A Reuters annyira bemelegedett az online igazságszolgáltatásba, hogy a Facebook tényellenőrzését is elvállalta.
A személyi összefonódással azonban fennáll a gyanú, hogy a gyógyszeripari óriás közvetlenül befolyásolni tudja, hogy mi minden jelenhessen meg a közösségi oldalakon.
Nem is csoda, hogy a Facebook lépten-nyomon a kritikusok célkeresztjébe kerül, hiszen mivel
hatalmas erővel bír a világban. A lenti ábra jól szemlélteti, hogy milyen hatalom összpontosul a Facebook markában: Hollandiát, Törökországot, Svédországot és még számos államot lealáznak a bevételei. Ekkora vagyonnal már saját országot is alapíthatna Zuckerberg.
Mindeközben a közösségi tereken, az emberek informálásában egyre inkább monopol helyzetbe kerül és szinte megingathatatlan a közösségi óriás pozíciója.
Egy nagy múltú orvosszakmai folyóirat, a British Medical Journal több közleményt is megosztott a Facebookon, a rendszeres olvasók viszont arra panaszkodtak, hogy nem tudják megosztani azt – írta meg korábban az Index.
Az olvasók arról is beszámoltak, hogy a közösségi oldal különböző címkékkel illette az orvosi újság cikkeit, mint például „félrevezető” vagy „csak részben igaz”.