A Facebook-tényellenőrök csak annyira függetlenek, amennyire a nagyvállalati gazdáik engedik
2022. január 16. 15:31
Úgy tűnik, a legnagyobb multinacionális cégek erősen befolyásolják a híripart.
2022. január 16. 15:31
p
17
1
19
Mentés
A gyógyszeripar egyre nagyobb hatalommal bír
Az amerikai származású James C. Smith 2020-ig a Reuters hírügynökség vezérigazgatója volt, jelenleg pedig a Thomson Reuters vállalati alapítvány elnöke. Smith jelenleg tagja a Pfizer igazgatóságának is – ez többekben is kétségeket szül.
Egy Twitter bejegyzés szerint egy „vállalati disztópiában élünk”. Arra is rámutat a tweet szerzője, hogy a Reuters végzi a Twitter „tényellenőrzését” is, tehát hatalmában áll bejegyzéseket törölni és embereket kitiltani a közösségi oldalról. A Reuters annyira bemelegedett az online igazságszolgáltatásba, hogy a Facebook tényellenőrzését is elvállalta.
A személyi összefonódással azonban fennáll a gyanú, hogy a gyógyszeripari óriás közvetlenül befolyásolni tudja, hogy mi minden jelenhessen meg a közösségi oldalakon.
Twitter's “factchecker” is Reuters, which is also responsible for banning people.
The CEO of Reuters until 2020 and the current Chairman of the corporate foundation of Thomson Reuters,
A közösségi média óriás bevétele az országok többségét kenterbe veri
Nem is csoda, hogy a Facebook lépten-nyomon a kritikusok célkeresztjébe kerül, hiszen mivel
bevétele magasabb, mint a legtöbb országé,
hatalmas erővel bír a világban. A lenti ábra jól szemlélteti, hogy milyen hatalom összpontosul a Facebook markában: Hollandiát, Törökországot, Svédországot és még számos államot lealáznak a bevételei. Ekkora vagyonnal már saját országot is alapíthatna Zuckerberg.
A Facebook már a legrangosabb újságokat is cenzúrázza
Mindeközben a közösségi tereken, az emberek informálásában egyre inkább monopol helyzetbe kerül és szinte megingathatatlan a közösségi óriás pozíciója.
Egy nagy múltú orvosszakmai folyóirat, a British Medical Journal több közleményt is megosztott a Facebookon, a rendszeres olvasók viszont arra panaszkodtak, hogy nem tudják megosztani azt – írta meg korábban az Index.
Az olvasók arról is beszámoltak, hogy a közösségi oldal különböző címkékkel illette az orvosi újság cikkeit, mint például „félrevezető” vagy „csak részben igaz”.
Az EB Magyarországi Képviselete azt írta, az uniós bíróság ítéletének tartalmával a magyar sajtóban és közéletben számos félreértés és tévhit terjedt el.
Schiffer András a Magyar Jelen podcastjában intézett kirohanást Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és a Facebook ellen Toroczkai László Mi Hazánk-elnök profiljának feloldása kapcsán.
Lényegesen gyorsabbá és hatékonyabbá válik az ügyintézés. Emellett nem kell többet papírokat sem szkennelni, iratokat e-mailen vagy messengeren küldözgetni.
A nagy többség már megtapasztalhatta a cenzorok ténykedését, hatalmát...
Ez a kisajátított, kirekesztő, túlhatalom, hat, visszahat az egyén tudatára, véleményformálására, olyan önkontrollt generálva, mely kimeríti a tudati terror fogalmát!
De ennél jóval többről van szó!
Ez a tudati-terror a covidnál is fertőzőbb, beszivárog az államigazgatásba, a bíróságokra, hatalmi szervekbe, az oktatásba, a közéletbe, de akár a törvényhozásba is, hogy végképp eltorzuljon az emberiség torzult tudatán túl, az emberiség élete!
Akik kontrollálják e folyamatot, jól csinálják, ezer évek tapasztalata van mögöttük, a markukban a kikristályosodott ideológiai bölcsek kövével, a hatalom birtokában, bitorlásával, azt követhetik el, amit csak akarnak...
Nos, így működik az önkontroll! -pedig, hú de leírtam!
Kielégítő háttérismerettel értelmezhető is, de csak kevesek kiváltsága az ismeret...
Így bejegyzésem torzó maradt, bár gondolom, még ezen formában sem lehetne megosztani a Facebookon, ahová nincs szándékomban regisztrálni sem...