Itthon működő külföldi építőanyaggyártók egyesültek, hogy még többet szerezzenek meg a piacból

2022. január 12. 16:17

Az év elején a Wienerberger Téglaipari Zrt.-be olvadt a Semmelrock Burkolatkő hazai térkő és lapgyártó cég; a fúzió eredményeként több mint 50 milliárd forintos forgalmat bonyolító vállalatcsoport formálódik a szintén Wienerberger tulajdonú PipeLife Hungária társaság teljesítményével kiegészülve – tájékoztatta az osztrák hátterű vállalat szerdán az MTI-t.

2022. január 12. 16:17
null

Tarsoly József, a Wienerberger Zrt. vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta: a lépés hozzásegíti a céget ahhoz, hogy az épülethatároló szerkezetekhez szükséges elemek teljes palettáját biztosítsák és a piac legelismertebb vállalatává váljanak.

A közleményben megjegyezték, hogy a cégcsoport teljesítményével a 300 legnagyobb forgalmat bonyolító magyar vállalat egyikének számít.

Az érdekeltségek 8 magyarországi településen – Balatonszentgyörgy, Békéscsaba, Csorna, Debrecen, Felsőzsolca, Kőszeg, Ócsa, Tiszavasvári – 10 üzemet működtetnek, ahol

az alkalmazottak száma 2021-ben megközelítette az ezret.

A Wienerberger hazai leányvállalatát 1990-ben hozta létre az immár több mint 200 éves múlttal rendelkező osztrák anyacég.

A Semmelrock Stein+Design Kft.-t szintén osztrák társaság alapította 1998-ban Ócsán.

A Pipelife Csoportot 1989-ben alapította a Solvay belga vegyipari cég és a Wienerberger; a komplett csőrendszereket készítő cég 2012-ben teljes egészében az utóbbi tulajdonába került.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Wienerberger Téglaipari Zrt. adózott eredménye 2020-ban 1,34 milliárd forintot tett ki szemben az egy évvel korábbi, 2019-es 4,5 milliárddal; az értékesítés nettó árbevétele 28,4 milliárd forint volt 2020-ban az egy évvel korábbi 32,1 milliárddal szemben.

A Semmelrock Stein+Design Burkolatkő Kft. nettó árbevétele 2020-ban 6,9 milliárd forint volt, ami 97,4 millió forinttal haladta meg az egy évvel korábbit. A társaság 2020-ban 492,3 millió forint nyereséggel zárt, míg egy évvel korábban még meghaladta a 781 millió forintot az adózott eredménye.

(MTI)

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pelikánkutyája
2022. január 19. 18:32
"A winerberger is ugyanolyan magyar mint más". A LÓSZART MAMA! (olyan ugyanis, mint a többi KÜLFÖLDI TULAJDONÚ cég) Egy céget a járulékos adókon felül keletkező PROFIT-ért működtetnek a tulajdonosok. A magyar Wienerberger "vÁLLALÁS" szerint is színtiszta osztrák tulajdon !!! Az általa termelt profit AUTOMATIKUSAN AZ OSZTRÁK ANYACÉG TULAJDONA, amit arra használ, amire a tulajdonosok akarják. "magyarnak lenni nem származás, bőrszín, vallási hovatartozás kérdése." Ez igaz, de ez itt üres duma. Ezért sógoraid nem vásárolnák fel a magyar építőipart. De gyártulajdonosnak lenni tőke kérdése! "Enyém lenni tőke, enyém lenni gyár, enyém lenni profit, mihez semmi közöd, mit egy másodperc alatt oda utalok ahova akarok"--mondta Szepi. (ezért a munkaerő és a tőke szabad áramlása az EU alapja.) Ezt meséld el Grétának is. ----------------------------------------------------------- Ez már csak magyari W. mese egy csekély része: Az osztrák anyacég ezen folyamatának a részeként jött létre a Wienerberger Magyarország 1990-ben, elsőként Hungaria Wienerberger Téglaipari Kft. néven. Magyarország az európai országok közül Németország után a második expanziós célország lett. Azóta a csoport 28 európai országban, valamint Kínában, Indiában és az Egyesült Államokban jelent meg.[3] Az első időszakban a hazai céghez négy gyár tartozott: Solymár, Sopron, Kőszeg és Őrbottyán. 1993-ban a Wienerberger újabb üzemeket vásárolt. Az ekkor megszerzett mezőtúri, bátaszéki és békéscsabai egységek az erre a célra létrehozott Bátaszéki Wienerberger Téglaipari Kft.-be kerültek.[4] A magyarországi társaság azóta több hazai versenytársát megszerezte, többek közt a Balaton Tégla Kft-t és a Dunántúli Téglagyárak Rt-t. Kisebbségi részesedési konstrukcióban a társaság bevásárolta magát 2003-ban a törökbálinti téglagyárba, 2005-ben pedig a mohácsiba. (és így továb...) A privatizációt követően a magyar állam kisebbségi tulajdonrésszel rendelkezett a vállalatban. A részvénycsomagot a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) birtokolta. Az utolsó részt az MFB 1999-ben értékesítette az osztrák anyacég számára, amely azóta 100 %-os tulajdonosa a magyar leányvállalatnak.
Dr. Greta Grünberg
2022. január 19. 18:05
Így van!
BaruchO
2022. január 19. 17:41
A winerberger is ugyanolyan magyar mint más. Ide adózik, itt teremt munkát. magyarnak lenni nem származás, bőrszín, vallási hovatartozás kérdése. magyarnak lenni VÁLLALÁS kérdése.
fogd a pénzt és kuss
2022. január 19. 17:40
mind1, legyen szar mindenkinek, menjenek a buzik az óvodába, csináljanak lmbtq aktivistákat az iskolásokból, jöjjenek az arabok, basszák szét a gatdaságot, csak orbánt ne lássákk, ez a lényeg nekik. egyszerű, legalább gondolkozni nem kell nekik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!