Követelik az ingyenpénzt Bidentől
Továbbra is gyengélkedik az amerikai munkaerőpiac, melyet a Biden-kormány által kiírt munkanélküli segélyek egyáltalán nem segítenek elő. A 2020 decembere és 2021 szeptember közt érvényben lévő heti 300 dolláros támogatás közel 7,5 millió embert érintett, azonban ezzel az összeggel sokan olyan jól jártak, hogy nem akarnak visszatérni a munkaerőpiacra.
A szövetségi kormány már eddig is elképesztő, több mint 42 000 dollárt költött fejenként a COVID-hoz kapcsolódó segélyprogramokra. Mégis amerikaiak milliói nyilvánvalóan elégedetlenek – és állandó havi 2000 dolláros (615 ezer forintos) segélyt (stimulus check) követelnek, ami jóval több az eredeti 300 dolláros összegnél.
Biden azonban elzárta az ingyenpénz-csapot, és a segélyhez szokott amerikaiak ezt olyannyira nem tudják elfogadni, hogy lassan rekord aláírást ér el az pénzcsapok újranyitását követelő petíció.
az ingyenpénz-csapot, és a segélyhez szokott amerikaiak ezt olyannyira nem tudják elfogadni, hogy lassan rekord aláírást ér el az pénzcsapok újranyitását követelő petíció.Az eredetileg 2020-ban létrehozott Change.org petíció, amely az ingyenpénzt követeli, továbbra is növekvő támogatást élvez, és már közelít a 3 millió aláíráshoz – a Newsweek beszámolója szerint e hatalmas mérföldkő elérése minden idők egyik legnépszerűbb Change.org petíciójává tenné.
A petíció felszólítja a kongresszust, hogy „támogassa a családokat, a felnőttek számára 2000 dolláros, a gyerekek számára pedig 1000 dolláros azonnali kifizetéssel, és a válság idejére rendszeres tesztelésekkel”.
A petíció kiegészítése szerint a kongresszusnak olyan csekkrendszert kellene létrehoznia, amely bizonyos gazdasági küszöbértékek elérésekor automatikusan működésbe lép, és már küldi is házhoz az ingyenpénzt.
Tulajdonképp sokkal több, az adófizetők által finanszírozott csekket akarnak. A Fee újságírója, Brad Polumbo cikkében rámutat, hogy miért olyan félrevezető ez a törekvés.
A petíciót a #MoneyForthePeople hashtag alatt népszerűsítik, és azzal az általános érveléssel, hogy az amerikai emberek pénzügyi támogatást érdemelnek a sokak számára továbbra is nehéz időszakban. Az állandó segély koncepciója a „pénzt adni az embereknek” elképzelésen alapszik, azonban téves keretbe van foglalva – írja Polumbo.