Az angol üzletember Új-Mexikó felett tette meg első útját a légijárművel, amit 17 éven keresztül fejlesztettek. Elmondta, hogy az egész egy igazi, életre szóló élményt jelent számára, még akkor is, ha csak egy órán át tartott.
Gyerekkorom óta álmodtam erről a pillanatról, de őszintén megmondom, egyszerűen nem lehet felkészülni a látványra, ami az űrből a szemünk elé tárul. Az egész valami varázslatos volt
– mondta az üzletember.
Az utazás után pedig Branson úttörőnek számít az űrturizmus világában, hiszen elsőként tesztelte saját cégének fejlesztését, ezzel lekörözve Jeff Bezost és Elon Muskot.
A fedélzeten
A Unity nevű űrrakéta elérte a 85 km-es magasságot. Az üzletember David Mackay- és Michael Masucci pilótákkal, valamint három Virgin Galactic alkalmazottal (Beth Moses, Colin Benett és Sirisha Bandla) karöltve tette meg az utat. Az űrállomás korábbi vezetője, a kanadai űrhajós, Chris Hadfield ezután az említett triót és Bransont kereskedelmi űrhajós kitüntetéssel jutalmazta meg.
A milliárdos a repülést az űrturizmus tesztjeként könyvelte el és látva az eredményeket, ő már a következő évtől belekezdene a jegyek árusításába.
Elmondta az utazással kapcsolatos megállapításait is:
Magammal vittem a jegyzetfüzetem, amibe 30 vagy talán 40 apró észrevételt is leírtam, amelyek segítségével sokkal jobbá tehetjük a következő utasok élményeit.
Egyre szélesebb az érdeklődők köre
Közel 600 érdeklődő fizetett már elő a jegyekre, amik körülbelül 250 ezer dollárba, azaz nagyjából 76 millió forintba fognak kerülni. Ezek az emberek mind el akarnak jutni olyan magasságokba, ahol az ég már elsőtétül és a Föld horizontja egy görbületbe tér át. Egy ilyen utazás során pár perc erejéig megtapasztalhatnák a súlytalanság érzését, amikor a Unity kabinjában önfeledten lebeghetnének.
Kezdetek
Azonban a sikerhez egy nagyon hosszú út vezetett. Branson még 2004-ben jelentette be, hogy belekezd egy űrrepülő létrehozásába azzal a reménnyel, hogy az majd 2007-ben elkezdheti kereskedelmi működését. De a technikai nehézségek, beleértve a 2014-ben történt halálos balesetet egy kísérleti út során, a karrierje legnagyobb kihívásává tette az űrprojektet.
A 2000-es évek alatt, hét tehetős ember fizetett az International Space Station (ISS, Nemzetközi Űrállomás) meglátogatásáért.
Azonban mindez, az orosz űrügynökség szervezése alatt működő kalandozás 2009-ben véget ért. Most azonban újabb fellendülést vehetünk észre az űrturizmus terén. Egyre több az érdeklődő és a vállalkozó szellemű egyén, akik szeretnék mindezt megvalósítani. Közéjük sorolhatjuk például az Amazon.com alapítóatyját, Jeff Bezos-t, illetve Elon Muskot is. Az oroszoknál is érzékelhető a növekvő igény, hiszen egyre több magán űrállomást akarnak kialakítani, melyeket a tulajdonosok látogathatóvá tennének. Ilyen például az Axiom is, amit egy korábbi NASA ISS programmenedzser hozott létre.