Helyretették Magyar Péter tévedéseit a gyermekvédelmi ellátás kapcsán – a számok nem hazudnak!
Fülöp Attila szerint nem a Tisza Párt elnökének a fellépése nyomán javulnak az ágazatban a körülmények, Magyar a konfliktust hozta ebbe a történetbe.
A kínai internet legnagyobb online platformjai kellemetlen helyzetbe kerültek az interneten megosztott tartalmak felügyelőivel az általuk közvetített gyermekekhez kötődő tartalmak erkölcsi megkérdőjelezhetősége miatt.
A Kuaishou, a Tencent üzenetküldő platformja, valamint az Alibaba Taobao és Weibo alkalmazása is be lett idézve a „cyberbíróság” (Cyberspace Administration of China-CAC) elé. A szervezet úgy nyilatkozott, hogy a fentebb megnevezett oldalak tartalmát korrigálni kell, megtisztítani az illegális elemektől, amik miatt meg is bírságolta őket.
A Weibo, a Taobao és a Kuaishou számára ki lett szabva a határidő, melyen belül törölniük kell a káros tartalmakat, azonban a szervezet a pontos időpontról, valamint a bírság mértékéről nem osztott meg adatokat a nyilvánossággal.
A kínai internetes cégek nagy részét szigorúan átvizsgálták az elmúlt évben, tekintve, hogy Peking igyekszik ezen vállalkozások erőfölényét csökkenteni a piacon. Még ebben a hónapban a Didi Chuxing részvényei is hatalmasat zuhantak, mert a CAC megtiltotta az online webáruházaknak, hogy eladásra kínálják az általuk kifejlesztett appot, mondván, hogy az korábban illegális módon gyűjtötte a felhasználók személyes adatait.
Márciusban a piac szabályozásáért felelős állami közigazgatási egység, a China’s State Administration for Market Regulation (SAMR) elmondta, hogy 12 céget bírságoltak meg, ezek közül 10-et a monopóliumellenes verseny szabályainak megszegéséért. Ide tartoznak a Tencent, a Baidu, a Didi Chuxing, a SoftBank és egy a ByteDance által támogatott vállalkozás.