A legtöbben attól tartanak, hogy az automatizált világ kiszorítja az embereket a munkaerőpiacról, miközben a hajléktalanok száma egyre csak növekszik. Az emberekben a robotok megjelenésével felerősödött a létbizonytalanságtól való félelem. A vírus felgyorsította az egyébként is erősödő automatizálási és digitalizációs folyamatokat, melyet a külső szem könnyen értelmezhet kockázati tényezőnek a saját életében.
A robotok egyre szélesebb körben „vállalnak munkát” és szinte nincs olyan ipari szegmens, ahol ne jelentek volna meg ezek a technológiák. A szakemberek azonban igyekeznek megnyugtatni mindenkit azzal, hogy a robotok értük és nem ellenük vannak. Az elképzelések szerint lesznek feladatok, melyeket az automatizált rendszerek teljesen átvesznek, de ezzel párhuzamosan újak fognak megjelenni az emberek számára. Az ismeretlentől való félelem természetes emberi reakció. De bízzunk benne, hogy a gyakorlatban optimalizálódik a robotok felhasználása és egy természetes együttélési folyamat veszi kezdetét, a negatív utópiák beteljesülése helyett.
A cikk szerzője Szalga Bogi.