A világ pénzét követeli Oroszország a Google-től
Akkora bírságot szabtak ki az amerikai cégre, ami sokkal több az egész világ össztermékénél.
A Google Cloud 2019-ben jelentette be új, lengyelországi felhővidékének beindítását európai terjeszkedése részeként, mostanra az ügyfelek számára is megnyitották a kapukat. Ezzel a lépésével a Google egy átfogó befektetés részeként szeretné bővíteni az adatközpontok fizikai lábnyomát, ezért körülbelül 3,3 milliárd dollárt költenek az adatközpontok európai jelenlétére.
A leendő ügyfelek többek között olyan kulcsfontosságú termékekhez férnek hozzá, mint a Compute Engine, az App Engine, a Google Kubernetes Engine, a Cloud Bigtable, a Cloud Spanner és a BigQuery.
Azt is megemlítette: „A varsói felhővidék új technológiát és eszközöket kínál, amelyek katalizátorként szolgálhatnak az újításoknak.”
A napokban tartott sajtótájékoztatón két érdekes partner neve is felmerült. Elsőként a PKO Bank Polski, mely Lengyelország legnagyobb kereskedelmi bankja, és egy ruházati vállalat, az LPP. Emellett viszonteladóként a lengyel Domestic Cloud Provider.
„Ezzel a partnerséggel fokozni tudjuk támogatásunkat a lengyel vállalkozások körében, fejlett infrastruktúrát és szoftvereket biztosítva az igényeiknek megfelelően” – olvasható a vezérigazgató blogbejegyzésében.
„Közös célunk, hogy felgyorsítsuk a felhőalapú szolgáltatások alkalmazását a kis- és nagyvállalkozások körében, minden iparágban” – tette hozzá Kurian.
A képzési rendszert is megemlítette a vezérigazgató: „Az elkövetkező öt évben szakembereket képzünk ki, hogy segítsük a lengyel vállalkozások „felhőbe jutását”, valamint stratégia tanácsokat adunk arra, hogyan maximalizálhatják a felhőalapú szolgáltatások előnyeit.”
A varsói adatközpont az első a Google által tervezett lengyelországi telepítések közül. Európában jelenleg csak itt rendelkeznek adatközponttal, de terjeszkedésük a tervek szerint magába foglalja majd Madridot, Milánót és Párizst is. Eközben a Microsoft és az Amazon Web Services is terjeszkedik, míg utóbbinak Olaszország lesz a következő állomás, addig a Microsoft Norvégiát célozza meg, mint európai célpontot.
A cikk szerzője Pál Fanni.