a jogállamiság nem pusztán egy „ködös elképzelés”,
,mivel az ehhez fűződő új kondicionalitási mechanizmus hivatott kiküszöbölni az uniós forrásokkal való visszaélést. Ennek kapcsán említette a demokratikus, pluralisztikus döntéshozatalt, illetve törvénykezést, a jogbiztonságot, a végrehajtó hatalom önkényességének tilalmát, a hatékony igazságszolgáltatást, továbbá a hatalmi ágak szétválasztását.
Hadházy Ákos magyar országgyűlési képviselő a vitához való hozzászólásában elmondta: „Magyarországon a probléma gyökere a magyar polip, amit a legfelsőbb szinteken hoztak létre abból a célból, hogy módszeresen és kitervelten ellopják az uniós forrásokat."
Volt fideszes politikusként belső rálátása volt arra, hogy „milyen korrupciós módszerrel működnek az EU-pályázatok Magyaroszágon” – jelentette ki. Szavai szerint Magyarországon a sajtószabadsággal is problémák vannak. „A korrupciós ügyekről csak a még államilag fel nem számolt független média számol be, így ez ezekről szóló hírek kevés emberhez jutnak el” – fogalmazott a képviselő.
(MTI, fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet)