Tudta, hogy nem Szoboszlai az egyetlen magyar az NL-álomcsapatban?
Sokat köszönhet neki is a magyar labdarúgó-válogatott.
Kijöttek a KSH adatai az építőipar tavalyi teljesítményéről. Interaktív ábrákon mutatjuk, hogy teljesített ez a kulcsfontosságú ágazat a járvány nyomása alatt az előző évek fényében.
Tavaly decemberben az építőipari termelés a nyers adatok szerint 0,3 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól az előző havi 4,0 százalékos növekedés után. 2020-ban az építőipar termelése 9,1 százalékkal elmaradt az előző évitől, amikor 20,4 százalékos növekedést mért a KSH. Tavaly az épületek építése 5,7, az egyéb építményeké 13,1 százalékkal csökkent – közölte hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az előző hónaphoz viszonyítva május óta először csökkent decemberben az építőipar szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelése, mégpedig 3,1 százalékkal, de 22,2 százalékkal meghaladta a májusi mélypontot.
Az építőipari ágazatok közül az épületek építésében 0,8 százalékkal nőtt, az egyéb építmények építésében 19,1 százalékkal csökkent, míg a speciális szaképítésben 13,1 százalékkal meghaladta a termelés a 2019 decemberit.
A decemberben megkötött új szerződések volumene 6,1 százalékkal nőtt, ezen belül az épületek építésére kötött szerződéseké 3,5, az egyéb építmények építésére vonatkozóké 8,8 százalékkal felülmúlta az egy évvel korábbiakat.
Az épületek építésére vonatkozó szerződések volumene 60,8 százalékkal nagyobb, az egyéb építményeké 11,0 százalékkal kisebb volt, mint egy évvel korábban.
A KSH közölte: az építőipar tavaly negyedik negyedévi árai 1,1 százalékkal magasabbak voltak az előző negyedévinél. Az egy évvel korábbiakhoz képest az építőipar termelői árai a negyedik negyedévben 6,3 százalékkal magasabbak voltak, mint az előző év azonos időszakában. Az épületek építésében 5,8, az egyéb építmények építése vonatkozásában 6,5, a legnagyobb súlyú, speciális szaképítésben 6,6 százalékkal nőttek az árak az egy évvel korábbiakhoz mérten.
(Makronóm, MTI, címlap: MTI/Vasvári Tamás)