Példamutatás vagy képmutatás – Az iskolai telefonhasználat szakmai és politikai kérdései
A nemzetközi példák is alátámasztják a szabályozás szükségességét.
Az Ericsson viszont ahelyett, hogy örülne, hogy kitiltják a versenytársát, zsarol, hogy ne tiltsák ki, mert tudja, hogy cserébe el fogja veszíteni a kínai piacait és olcsó beszállítóit.
„Nagyon izgalmas, ami itt kirajzolódik. Berobban az 5G. Kiderül, hogy a technológiai világvezető a kínai Huawei. És nem hogy amerikai versenytársa nincs, de egyáltalán nincs amerikai cég, aki képes lenne az 5G-re, még úgy sem, ha a kormányzat agyon támogatná.
Ezért az amerikai kormányzat pumpálni kezdi a pénzt az egyetlen nyugati versenytársba, a Nokia-Ericsson duóba, illetve nyomást fejt ki a nyugati kormányokra, hogy tiltsák ki a Huaweit.
Előtte harminc éven keresztül nem vették észre, hogy egy autoriter állam cégeivel integrálják össze úgy a technológiai láncaikat, hogy azok szétválaszthatatlanok.
Az Ericsson viszont ahelyett, hogy örülne, hogy kitiltják a versenytársát, zsarol, hogy ne tiltsák ki, mert tudja, hogy cserébe el fogja veszíteni a kínai piacait és olcsó beszállítóit. Ha a svéd kormány megteszi, az Ericsson CEO-ja szerint otthagyják Svédországot. Zseniális.”