Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Jim O’Neill brit közgazdász a CNBC-nek adott interjújában elmondta, hogy Kína jó úton halad és gazdasága hamarosan visszatérhet a vírus előtti szintre.
A Goldman Sachs volt közgazdásza a fogyasztói kiadásokra hivatkozva gondolja azt, hogy Kína gyorsan talpa állhat a korona-válságból. Éves bázison 0,5 százalékkal nőtt ugyanis a kiskereskedelmi forgalom augusztusban, idén előszőr mértek növekedést az országban ebben a mutatóban.
O’Neill szerint a kínai GDP 2020-ban növekedéssel zárulhat és
Az Ázsiai Fejlesztési Bank (ADB) szerint is jobban teljesít a kínai gazdaság, mint a világ más gazdaságai.
Kína GDP-je 3,2 százalékkal nőtt a második negyedévben, amely sokkal magasabb, mint amire a szakértők számítottak. O’Neill a BRICS-országokat kutatta a Goldmannél töltött évei alatt és arra számít, hogy ezen országok gazdasági jelentősége drasztikusan nőni fog a következő évtizedekben. Kína és India gazdasága tényleg exponenciálisan nőtt, de
rengeteg befektető fordult el ezen országoktól.
Indiában, Brazíliában és Oroszországban ráadásul rengeteg koronavírus fertőzött van. Kínán kívül a BRICS tagállamok GDP-je csökkent is a vírus megjelenése óta. India GDP-je 23,9 százalékkal, az orosz gazdaság 8,5 százalékkal, míg a brazil 9,7 százalékkal esett vissza.
A szakértő szerint az előbb említett országok gazdasága is V-alakban fog fellendülni a negyedik negyedévben. Mindhárom országban a víruson felül nagy strukturális hibák vannak – tette hozzá a közgazdász, aki szerint Kína lesz a globális GDP húzóereje.
(Borítókép: MTI)