Kizárnák a külföldi diákokat a távoktatásból, perelnek az amerikai egyetemek
2020. július 14. 23:20
Mintegy 60 amerikai egyetem támogatja a Harvard Egyetem és az MIT perkeresetét a bevándorlási hivatal (ICE) külföldi diákokra vonatkozó rendelete miatt.
2020. július 14. 23:20
5 p
0
0
5
Mentés
Az amerikai bevándorlási hivatal július elején jelentette be, hogy külföldi diákok az ősztől nem tanulhatnak tovább olyan egyetemeken, amelyeken a koronavírus-járvány miatt csakis online oktatás folyik. Az érintett diákoknak vagy el kell hagyniuk az Egyesült Államokat, vagy át kell iratkozniuk személyes oktatást folytató egyetemekre. A döntés érvényes azokra a külföldi diákokra is, akik most érkeznének az amerikai egyetemekre. Ők nem kapnak beutazó diákvízumot, ha a 2020-2021-es tanévre csakis online kurzusokat hirdető egyetemeken tanulnának. Az intézkedés azonban nem vonatkozik azokra a diákokra, akik olyan intézményekben tanulnak vagy kutatnak, ahol teljes egészében vagy részben személyesen folytatódik az oktatás. Az ő esetükben azonban az oktatási intézményeknek igazolniuk kell, hogy az oktatás részben személyesen folyik.
Ötvenkilenc felsőoktatási intézmény vasárnap este közös levélben fogalmazta meg és csatolta támogatását a Harvard Egyetem és a massachusettsi műegyetem, az MIT korábban benyújtott keresetéhez.
Hétfőn délután további egyetemek és főiskolák csatlakoztak a támogatók leveléhez, így immár csaknem 200 felsőoktatási intézmény támogatja a Harvard és az MIT keresetét. Massachusetts állam hétfőn szövetségi bíróságon indított pert az ügyben, s csatlakoztak hozzá 16 tagállam és a szövetségi főváros, Washington demokrata párti igazságügyi vezetői. Egy szövetségi bíró keddre hirdette meg az első meghallgatást a Harvard és az MIT által benyújtott kereset ügyében.
Az amerikai bevándorlási hivatal és a belbiztonsági minisztérium egyelőre nem kommentálta az ügyet.
A két neves egyetem a múlt szerdán nyújtotta be közös perkeresetét egy bostoni szövetségi bíróságon. „A kormányzat politikája hirtelen és drasztikusan változott meg, zűrzavarba taszítva ezzel barátaink előkészületeit (az új tanévre), és jelentős kárt okozva nekik” – fogalmaztak támogató levelükben az egyetemek vezetői.
Az amerikai egyetemek és főiskolák június végén, július elején kezdték meghirdetni a 2020-as őszi szemesztereikre vonatkozó terveiket. A legtöbb intézmény távoktatást tervez, legalább az első félévre, de például a Harvard Egyetem már jelezte, hogy az egész tanévet online bonyolítja majd le.
A washingtoni külügyminisztérium adatai szerint a 2018-2019-es tanévben 1,1 millió külföldi hallgató folytatott tanulmányokat az amerikai egyetemeken.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Oroszország átadta az Egyesült Államoknak, valamint az ENSZ-nek és az EBESZ-nek az energetikai létesítmények elleni támadásokra vonatkozó moratórium ukrán megsértésével kapcsolatos anyagokat.
Le Pen elítélve, Trump célkeresztben – a politikai leszámolás új korszaka? Miközben a globalista elit minden eszközzel félresöpri az útjában állókat, a nyugati demokrácia alapjai meginognak.
Immár készen áll arra, hogy állandó látványosságként működjön.
p
0
0
8
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 5 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nehidd El
2020. július 15. 21:48
Jaja, pont hogy azt zárják ki, hogy kizárólag távoktatás alapján valaki jogot nyerjen USÁ-ban élésre. A címíró egy dolog, de először is az MTI "újságíróját" (botcsinálta fordítóját) kellene deresre húzni.
A könyvtári anyagok döntő része online is elérhető. Sok egyetemi könyvtárnál létezik az a szolgáltatás, hogy ami csak printben van meg, abból beszkennelve rendelsz oldalakat. Persze szól amellett is érv, hogy élhessenek a hallgatók az USÁ-ban annak ellenére, hogy megoldható a képzésük távolról is, nem tudom, miért volt fontos ezt a törvényt hozni.