Lehet-e rendszerszintű csalás az amerikai elnökválasztáson? – Amerika választ
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?
Donald Trump amerikai elnök egyik legnagyobb fegyvere a 2020-as választásokon az erős hazai gazdaság, de többek közt a Boeing krízise és a kereskedelmi súrlódások is alááshatják a stratégiáját.
Donald Trump erősen kritizálta a Boeinget és csalódottságát fejezte ki amiatt, hogy az egész amerikai gazdaságot visszaveti a vállalat gyengélkedése – amit a 737 MAX repülőgépek gyártásának leállítása okozott. A gyártás csökkentésének következtében a Boeing egyik legnagyobb beszállítója, a Spirit AeroSystems 2800 munkavállalót bocsátott már el. Az elemzők szerint
Trump kamatcsökkentést szeretne
Az elnök kritizálta a FED monetáris politikáját, illetve azt, hogy nem csökkentik még tovább a kamatokat, mert ezzel a hitelezés költségeit túl magasan tartják a gazdasági szereplők számára. A kereskedelmi feszültségek következtében az amerikai befektetések száma nagymértékben lecsökkent, mivel
Trump győzelemnek tartja a Kínával aláírt januári kereskedelmi egyezményt és rendre hivatkozik a részvénypiacok erős helyzetére.
Eközben az amerikai szenátus felmentette Trumpot az ellene irányuló alkotmányos vádeljárásban, így ellenfeleinek nem sikerült lemondatniuk az elnököt. Elemzők már azt is megfogalmazzák, hogy épp a gazdaság mentette meg Trumpot, hiszen a munkanélküliség 50 éves mélyponton van, a tőzsdék pedig rekordmagasságok közelében járnak. Az amerikai fogyasztóknak egyelőre nem kell félniük, régen volt ilyen sok embernek munkája és a fogyasztást is tudják bővíteni – ez ellensúlyozhatja, hogy az iparban több vállalat gyengélkedik, az USA feldolgozóipara enyhe recesszióba is esett 2019-ben.