Alig pár hete debütált a Wednesday a Netflixen, máris a streaming-szolgáltató történetének egyik legsikeresebb sorozata lett: november 23-ai indulása óta 725,5 órás nézettséget produkált, amivel jelenleg a csatorna harmadik legnézettebb angol nyelvű tévésorozata.
Olvasóink közül is biztosan
sokan emlékeznek az Addams Family sorozatra,
sorozatra,melynek az elmúlt évtizedekben számtalan feldolgozása született – legyen szó filmről, animációról, videójátékról vagy éppen képregényről.
A kissé bizarr, képzelt személyekből álló családot eredetileg Charles Addams amerikai karikaturista hívta életre, most pedig Tim Burton készített belőle tévésorozatot a Netflixre, melynek fókuszában Wednesday Addams – a család lány tagjának – gimis évei állnak.
Akárcsak a fiktív család, Burton is igazi különcnek számít a filmes világban, emblematikus filmek egész sorát rendezte az 1989-es és 1992-es Batmanektől az Ollókezű Edwardon és Az Álmosvölgy legendáján át a Nagy halig és a Charlie és a csokigyárig.
A Wednesday mostani rendkívüli sikerén felbuzdulva persze egyből előkerültek a woke ideológia örökké éber harcosai is, akik árgus szemekkel figyelik, éppen hol üti fel a fejét a világban – persze szigorúan az ő mércéjük szerint – némi társadalmi igazságtalanság.
A minap éppen Tim Burtont titulálták nemes egyszerűséggel rasszistának.
Wednesday előzetese (Forrás: YouTube)
Rasszista-e Tim Burton?
A rendezővel kapcsolatban nem most merül fel először a rasszizmus vádja, annak ellenére, hogy soha életében nem tett vagy ejtett ki a száján olyasmit, amiből azt a következtetést lehetne levonni, hogy fajgyűlölő. Sőt, tovább mehetünk: aki kicsit is ismeri Burton világát, megfigyelhette már, hogy a filmjeiben szereplő karakterek majdnem minden esetben magányos, a társadalomból kiszorult vagy kitaszított, esendő személyek.
Persze, a tények a woke-aktivistáknak sosem jelentenek akadályt, ha arról van szó, hogy valakire rá kell sütni valamilyen bélyeget.
A rendező hat évvel ezelőtt kapta meg először a rasszista billogot, amikor is azzal kezdték támadni, hogy a filmjeiben egyáltalán nem szerepeltet fekete színészeket. A józanabb hangok persze azonnal védelmükbe vették Burtont, mondván, azon egyszerű oknál fogva alkalmaz kizárólag fehér bőrű színészeket, mert az évek során védjegyévé vált monokróm színvilág egyszerűen ezt követeli meg.