Macron és a mohamedán választók

2018. február 13. 10:27

Európa vezetői mostanában mind úgy csinálnak, mintha nagyon szeretnék, ha sokkal sokszínűbb lenne ez a kontinens. Értsd: muszlim.

2018. február 13. 10:27
Apáti Bence

„Macron nemzeti konzultációt kezdeményez az iszlámról szűk környezetében, Franciaországban. Egyelőre. De ha tehetné, egy hazájánál sokkal nagyobb térben is nekiállna egy monumentális, országokon átívelő érzékenyítésnek az iszlám tekintetében.

És nem ő az egyetlen nyugat-európai államférfi/nő, aki hasonlóan gondolkodik. Európa vezetői mostanában mind úgy csinálnak, mintha nagyon szeretnék, ha sokkal sokszínűbb lenne ez a kontinens. Értsd: muszlim.

Ami érthető is, hiszen mind Franciaországban, mind a németeknél állampolgárok/választók választják meg azokat a vezetőiket, aki aztán nemzeti konzultációt kezdeményeznek az iszlámról. Ezek között az állampolgárok között rengeteg muszlim van. És napról napra egyre több és több lesz. Akik aztán elmennek választani. A politikus pedig gesztusokat tesz, udvarol, empátiát gyakorol, és nemzetileg konzultál a muszlimokkal az iszlámról. És mint azt már mondtam: Ezek az állampolgárok (is) elmennek szavazni, mintegy megválasztani, kik vezessék (választott) hazájukat.

Ilyen a politika. Ilyenek a politikusok. Így működik a demokrácia.”

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gross
2018. február 13. 14:13
A szerző ugyan nem az az ember, aki nyitott lenne bármiféle konstruktív vitára, vagy bárminemű emberségességre, de az olvasók többsége azért feltehetőleg igen. Nem világos számomra, hogy mennyit tudunk Macron-ék elképzeléseiről. Egy társadalmi vita az iszlám szerepéről Franciaországban, a szekuláris állam és az iszlám viszonyáról (pl. imámok felügyelete, engedélyeztetése...) pontosan miért is gond? Én azt hittem, hogy egy kiemelten fontos és halaszthatlan ügy. A "Heimat" fogalom Seehofer "Heimatministerium"-ötletével kapcsolatban jött elő Németországban. Többek között az egyik németországi törököket tömörítő szervezet mondta azt, hogy ez nem tartja szerencsésnek. A 'Heimat' szó a német jobboldal számára - és által - erős üzenetet hordoz. És úgy vélték, hogy a kettős identitással rendelkezők vagy német identással nem igazán rendelkező állampolgárok számára nehezen érthető lehet, hogy ez miért lesz egy hivatalos állami szerv neve? Kirekesztő lehet az érzékenyek számára. Gondolom, joguk van német állampolgároknak ahhoz, hogy elmondják a véleményüket.
Kandeláber
2018. február 13. 14:11
Macron és társai - így a nyolcelemis sulcpapa, Merkel mutti etc..- már a leendő Nyugat-Európai Kalifátus urainak a kegyeit keresik, egy született francia vagy német polgár véleménye nem számít nekik.
winniethepooh
2018. február 13. 14:02
"És miután az önsorsrontó, agyatlan és a túltolt politikai korrektség bilincsében vergődő libsi honpolgárok felől semmilyen ellenállásba nem ütköznek, a mohamedán vallású, első és második generációs bevándorlók felől viszont #miazhogynagyonis, a Macronok és Merkelek a kultúrájukat, városaikat, templomaikat, utcáikat, tereiket, nyelvüket, népszokásaikat, lányaikat és asszonyaikat minden gondolkodás nélkül fel- és átadó, kihalófélben lévő őslakosok helyett az újfrancia, és újnémet újválasztóiknak tesznek gesztusokat. " Elkezdődött a Behódolás.
péterx
2018. február 13. 12:36
Azaz : a sokszínű , európai-keresztény demokrácia a saját sírját ássa . S a sok kis kapavágás mint kicsi nem tűnik fel , majd csak utólag , amikor már irreverzibilis módon belezuhant a demokrácia a muszlim diktatúra kelepcéjébe .
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!