A 17. század vége és a 20. század eleje közötti egyházközségi adatok alapján kutat finn családfákat egy mesterségesintelligencia-algoritmus.
2017. március 18. 09:00
p
0
0
0
Mentés
Különleges algoritmust fejlesztettek a finn Aalto Egyetemen: az AncestryAI (SzármazásMI) családfakutató a 17. század végétől a 20. század elejéig 5 millió keresztelő közti kapcsolatokat vizsgálja.
Az algoritmus keresztelőkről, házasságokról és költözésekről gyűjt egyházközségi adatokat. Ezt követően gyerekek szüleit azonosítva, a rendelkezésre álló információk alapján készít családfákat. A szülők születési éve és helye, valamint a hasonló nevek többféle lehetőséget kínálnak.
A felhasználók kommenteket írhatnak a rendszer pontosságáról, amelyeket az algoritmus figyelembe vesz, hogy javítson elemzésein.
„Nagyon érdekes lenne egy, az egész országot lefedő családfa. Háborúkat, járványokat és a társadalom változásait, a változások hatásait is tanulmányozhatnánk vele” – nyilatkozta az algoritmust fejlesztő Eric Malmi.
A Google új mesterséges intelligencia-eszköze mindössze két nap alatt megoldott egy olyan problémát, amin a tudósok egy évtizeden át dolgoztak. Az MI-t a szuperbaktériumok antibiotikum-rezisztenciájának kutatásában tesztelték, amely évente világszerte milliók életét követeli.
Egy Vietnámban élő fiatal magyar filmes szórakozásból mesterséges intelligenciával alkotott meg egy Porsche-reklámot, amivel teljesen új kapukat nyitott meg ebben az iparágban.
Az emberi gondolkodás képessége az utóbbi évtizedben látványos hanyatlásnak indult, amit egyre több kutatás igazol. A digitális média térnyerése és a változó információfogyasztási szokásaink állhatnak e megdöbbentő változás hátterében.
Számos területen megmutatta már a mesterséges intelligencia, hogy mire képes; ugyanakkor azt is, hogy melyek azok a hiányosságai, ahol még javításra szorul. Hol tart ma a mesterséges intelligencia?