Neil Gaiman következő könyve a Sosehol folytatása lesz
2017. február 17. 21:16
A Sosehol folytatásán dolgozik Neil Gaiman, már kész is van három fejezettel. Az ismét brit főváros mágikus oldalára kalauzoló könyv címe The Seven Sisters lesz, az inspirációt pedig London jelenlegi állapota és Gaimannek az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával közösen végzett munkája jelentette a szerzőnek.
2017. február 17. 21:16
p
0
0
0
Mentés
Húsz év után folytatást kap a Sosehol: Neil Gaiman egy londoni eseményen jelentette be, hogy már három fejezet is kész van belőle, így ez lesz a következő könyve – írja a The Guardian. A címe valószínűleg The Seven Sisters, azaz A hét nővér lesz. Az eredeti regény a Gaiman által ugyanezen a címen jegyzett BBC-sorozat forgatókönyvének regényesített változata volt.
Gaiman elmondása szerint az elmúlt húsz év változásai, London állapota, illetve az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával közösen végzett munkája inspirálta a folytatására. Arról is beszélt, hogy huszonöt éve az fogta meg őt, hogy a fantasztikumon keresztül beszélhet a város hajléktalanjairól: humorral, szórakoztatással vegyítve így a komoly dolgok taglalását. A tervezett cím London egy városrészére utal egyébként.
A Sosehol története szerint Richard Mayhew egy fiatal üzletember jó úton a fényes karrier, szép feleség és kellemes élet felé… ami mind semmivé lesz, amikor egy bajba jutott lány segítségére siet. Jótette jutalmául a hétköznapi Fenti Londonból átkerül a baljós, sötét Lenti Londonba, az elveszett idők, elveszett helyek és elveszett emberek bizarr világába. A könyvet magyarul az Agave Könyvek adta ki 2008-ban, azóta pedig már párszor újranyomták.
De aki nem hajlandó néven nevezni a rosszat, az nem is tud fellépni ellene. Ennek eddig Európa fizette meg – és a jövőben is ő fogja megfizetni – az árát. Hajdú Tímea írása.
Egyetlen materialista, jelenközpontú, Istennel szemben szkeptikus műalkotás felfedezése inspirálhatta a modern európai világkép megszületését – állítja egy amerikai irodalmár. A kérdés most az, milyen művek segíthetnek annak meghaladásában.
Nagyszabású felmérést csinált a Századvég, hogy kiderítse, mit is jelent a kulturális kereszténység, és mennyien vannak a kultúrkeresztények. Az eredmények meglepőek. Interjúnk a kötet két szerzőjével.
A globalizáció optikai csalódása, hogy a világot irányító ipari és technológiai rendszerek semlegesnek, személytelennek tűnnek. A kikötői daruk vagy a légiirányító panelek nemcsak technikai infrastruktúrák, hanem kulturális kódok is, a modernitás hatalmi struktúrái, amelyekre nem csak akkor kellene figyelnünk, amikor meghibásodnak.
Hortobágyi T. Cirill főapát szerint a klímaváltozás játszhatott szerepet abban, hogy a helyiség felmelegedett, így a bogarak számára is ideálissá vált a környezet.
De nem csak Trump viselkedése érintette meg, új könyve athéni bemutatóján elárulta, előfordult, hogy sírva fakadt a görögországi gazdasági helyzet miatt.
Marcin Romanowski szerint történelmi mélyponton van a lengyel diplomácia, viszont a menekült politikus már a lengyel–magyar együttműködés új fejezetére készül.