Neil Gaiman következő könyve a Sosehol folytatása lesz
2017. február 17. 21:16
A Sosehol folytatásán dolgozik Neil Gaiman, már kész is van három fejezettel. Az ismét brit főváros mágikus oldalára kalauzoló könyv címe The Seven Sisters lesz, az inspirációt pedig London jelenlegi állapota és Gaimannek az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával közösen végzett munkája jelentette a szerzőnek.
2017. február 17. 21:16
p
0
0
0
Mentés
Húsz év után folytatást kap a Sosehol: Neil Gaiman egy londoni eseményen jelentette be, hogy már három fejezet is kész van belőle, így ez lesz a következő könyve – írja a The Guardian. A címe valószínűleg The Seven Sisters, azaz A hét nővér lesz. Az eredeti regény a Gaiman által ugyanezen a címen jegyzett BBC-sorozat forgatókönyvének regényesített változata volt.
Gaiman elmondása szerint az elmúlt húsz év változásai, London állapota, illetve az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával közösen végzett munkája inspirálta a folytatására. Arról is beszélt, hogy huszonöt éve az fogta meg őt, hogy a fantasztikumon keresztül beszélhet a város hajléktalanjairól: humorral, szórakoztatással vegyítve így a komoly dolgok taglalását. A tervezett cím London egy városrészére utal egyébként.
A Sosehol története szerint Richard Mayhew egy fiatal üzletember jó úton a fényes karrier, szép feleség és kellemes élet felé… ami mind semmivé lesz, amikor egy bajba jutott lány segítségére siet. Jótette jutalmául a hétköznapi Fenti Londonból átkerül a baljós, sötét Lenti Londonba, az elveszett idők, elveszett helyek és elveszett emberek bizarr világába. A könyvet magyarul az Agave Könyvek adta ki 2008-ban, azóta pedig már párszor újranyomták.
Nagyszabású show kerekedett a történelmi bemutatóból. Az F1-autók idei dizájnját egyszerre mutatták be a csapatok Londonban, a világbajnokot kifütyülte a 25 ezres közönség.
A történelem megértéséhez meg kell fejtenünk a nagy kognitív átmenetek titkát; a társadalmak a tudásszerzés, a termelés és a hatalomgyakorlás hármas metszetében léteznek, a nagy változások előidézője pedig minden esetben a hitrendszerek átalakulása – vélte Ernest Gellner, a „filozófiai antropológia” mestere.
A felsőoktatási intézmények előszeretettel gondolnak magukra a haladás zászlóvivőiként, ám saját megújulásukkal szemben többnyire radikálisan konzervatívok. Vízió, idő és a kisszerűség levetkezése is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a képesek legyenek megőrizni relevanciájukat, és felkészüljenek a jövőre.