„Elindult az Olvasásgalaktika című élménykampány, amely keretében 200.000 db Galaktikát oszt szét a kiadónk. Ez 20 millió oldalnyi élmény!” – kürtölte világgá a Galaktika honlapja a remek hírt. A név kicsit ugyan kacifántos, de a hír valóban remek, hiszen a Galaktika az elmúlt évtizedben sok remek szerzőtől közel jó novellákat, így a most ingyen hozzájutó olvasók biztos találnak értékes írásokat a magazinokban, és még az is lehet, hogy új rajongókat szerez magának a fantasztikus irodalom. Ami tök jó.
De azért legyünk tisztában azzal, hogy ezt a kampányt a Galaktika nem pusztán az olvasás, illetve a sci-fi iránti önzetlen szeretetből szervezte, ahogy azt a cikk sugallni próbálja. Hanem azért, mert a nyakukon maradt kétszázezer eladatlan Galaktika, amiben olyan novellák vannak, amelyeket sosem vásároltak meg, és amiért már az amerikai SFF-írók szövetsége (SFWA) is elítélte a lapot. Ezeknek a lapszámoknak a kereskedelmi forgalomból történő kivonását több megkárosított szerző is követelte a kiadónál. Korábban a Metropolis Media egyébként azt kommunikálta a meglopott szerzők és az ügyben érdeklődő SFWA felé, hogy már nem is érhetőek el ezek a lapszámok – miközben a webshopból az összes új Galaktikát meg lehetett rendelni.