Valami ilyesmi lesz majd a szekszárdi borvidék új arculata
2016. november 23. 10:49
Európai szintre érkezett meg a szekszárdi borvidék arculata, legalábbis ifj. Heimann Zoltán szerint ezért volt szükség arra, hogy lecseréljék a borvidék eddig használt szarkofágos logóját egy újra, amelyből úgy tűnik, dombkontúrok és egy korona lesz kivehető.
2016. november 23. 10:49
p
0
0
17
Mentés
A szekszárdi borvidék pályázat keretében választotta ki új arculatát. A friss és modern, de a hagyományokat is tiszteletben tartó terv nyertesét a borvidék képviselői és a pályázatot lebonyolító ArtHungry.com által felkért zsűri közösen választották ki.
A tervezők 2016. október 10-28. között dolgozhattak az elképzeléseiken, majd azokat feltöltötték az ArtHungry.com oldalára. Ezek közül a tervek közül választotta ki a zsűri, hogy kié legyen a nyertes pályamű, illetve ezzel párhuzamosan, sőt egészen november 20. (vasárnap) éjfélig a közönség is szavazhatott a kedvencére.
A zsűri tagjai Auth Attila, a Magyar Képzőművészeti Egyetem adjunktusa, Laki Eszter tervezőgrafikus, Tábori-Simon José, az ArtHungry.com művészeti vezetője – a Heimann-címkék tervezője –, valamint Eszterbauer János borász, a Szekszárdi Borászok Céhének elnöke, ifj. Heimann Zoltán és ifj. Vida Péter borászok voltak. November 21-én került sor a nyertes és a közönségdíjas kihirdetésére, a díjak átadására a Hygge rendezvényhelyszínen tartott zártkörű eseményen, ahol a Szekszárdi borvidék borait is kóstolhatták a meghívottak. A győztes pályamunka nyertesei Lakosi Krisztián és Nagy Dániel lettek, akik a borvidékkel közösen dolgoznak tovább az új arculaton.
Ifj. Heimann Zoltán szerint ezért volt fontos a borvidék számára ez a pályázat: „A Szekszárdi borvidék kommunikációjának egyik alapköve ez az új arculat. Kerestük a jó felismerhetőséget, az időtállóságot, a letisztultságot (...). A további felelősségünk és feladatunk az, hogy erre az arculatra építkezzünk: már készül a borvidéki térképünk, szeretnénk még ismertebbé tenni a szekszárdi palackba töltött három borunkat, a szekszárdi bikavért, kadarkát és kékfrankost. A cél az, hogy a boraink minőségét és kommunikációját is európai szinten mérjük” – fogalmazott a borász.
Mint arra a Borászportál hiánypótló módon felhívja a figyelmet: a korona alatt hullámzó vonalak természetesen a dombokat és a szőlősorokat szimbolizálják.
A Borászportál ír arról is, hogy az új logó passzol az egységes szekszárdi palackhoz is, a korona motívum ugyanis azon is megtalálható. Így néz a palack koronája:
Egy határozati javaslat szerint nagyjából minden, helyi közintézményben tartandó rendezvény megtartását bizottsági hozzájáruláshoz kötnék. A Fidesz-frakció tiltakozik.
Bár a Tisza Párt szimpatizánsai nagyon aktívak, Magyar Péter pártjának nincsen elég társadalmi beágyazottsága. A kormánypártok támogatottsága továbbra is rendkívül magas.
Bombameglepetések és az establishment bukása látszik az eredményekből, de van egy nagyon aggasztó dolog magyar szempontból. Pászkán Zsolttal elemeztünk.
p
0
1
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 17 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Mekkora utat jártunk be az ékírástól a heraldikán át a kis puttók trombitájából előburjánzó növényornamentikáig. Aztán tessék! Visszatérünk az ékjelekhez. Csak annyi a különbség, hogy rabszolgák helyett most innovatív sztárdizájnerek készítik el számítógépes programokkal ugyanazt a mértani formát -sok milliós gázsiért. Ez tehát nemcsak a Szekszárdi Borvidék, hanem korunk szimbóluma is: fantáziátlan minimalizmus.
Csak az vígasztal, hogy egyszer talán ismét eljutunk a növényzettel befutott törött kőtáblákhoz és bőségszarukhoz.
"Anno, a MNB új logóját valami 15 milláért csinálták.
Van itt kreativitás!"
Igen.Ráadásul érdemes megnézni az MIT egyetem (Massachusetts Institute of Technology) logoját, ami a zseniális "ötlet" forrása lehetett. http://web.mit.edu/
Nem kellett sokat dolgozni sem vele. Gondolkodni még kevesebbet.