Európát hibáztatják a világméretű szegénységért a friss Nobel-díjasok
A kritikusok szerint ez a díj ismét politikai döntés eredménye, nem a tudományos eredmények elismerése.
Talán nem is meglepő, hogy már az antropomorf állatokat felvonultató, avagy furry-regényeknek külön díja van. A 2011 óta osztott Cóyotl-díjat idén egy Nebula-díjra is jelölt sci-fi alkotás, a Barsk: The Elephant’s Graveyard kapta, amelyet Lawrence M. Schoen írt, és amelynek a főszereplői elefántok. A legtöbb jelölést a kifejezetten ezzel a műfajjal foglalkozó FurPlanet Productions kiadó szedte össze.
Még augusztusban kiosztották a legjobb antropomorf állatokat felvonultató irodalmi műnek járó Cóyotl-díjat. A köznapi nevén furrynek nevezett műfaj alkotásait értékelő díjat idén Lawrence M. Schoen műve, a Barsk: The Elephant’s Graveyard kapta, amit egyébként a Nebula-díjra is jelöltek.
A Barsk története szerint a jövőben járunk, amikor már kihalt az emberiség, és az általuk létrehozott okos állatfajok uralják a galaxist. Köztük vannak a Fantok, akik intelligens elefántok, akiket kiközösített és az esős Barsk bolygóra száműzött a többi faj. Itt aztán gyógyszergyártásba fognak, amelyeket minden más faj használni kezd. Az egyik ilyen gyógyszernek az a mellékhatása, hogy használója tud beszélni nemrég elhunyt rokonaival. A többi faj azonban meg akarja törni a Fantok hegemóniáját a gyógyszerkereskedelem fölött.
A legjobb kisregény Ryan Campbell Koa of the Drowned Kingdom című alkotása lett, míg a legjobb novella a The Analogue Cat Alice „Huskyteer” Drydentől. A legjobb antológia az Inhuman Acts lett, amit Ocean Tigrox szerkesztett. Összességében elég nagyot aratott a furry-dolgok kiadásával foglalkozó FurPlanet, bár ez talán nem meglepő.
Itt van a többi jelölt listája: