ADATGALAXISOK: előadások cyberpunk művészetről és poszthumán jövőről
2016. április 03. 11:14
Négy állomáson keresztül fedezi fel a cyberpunk művészetet és a poszthumanista jövőképeket az ADATGALAXISOK előadássorozat. Az érdeklődőket Sós Dóra, Horváth Miklós, Rétvári Márton vezeti keresztül a lelkesített gép, a gépesített ember és a hálózatra kötött társadalom (lét)elméleti dilemmáitól a cyberpunk és sci-fi alkotásokon át a popkultúra kérdéseiig. Első előadás most kedden!
2016. április 03. 11:14
p
0
0
3
Mentés
ADATGALAXISOK névvel indul útjára egy előadássorozat kedden este a Petőfi Sándor utcai Fugában, amely „négy állomáson keresztül fedezi fel a cyberpunk művészetet és a poszthumanista jövőképeket”. Az áprilisban és májusban tartott előadások során Sós Dóra, Horváth Miklós és Rétvári Márton beszélnek majd „a lelkesített gép, a gépesített ember és a hálózatra kötött társadalom (lét)elméleti kérdéseiről; cyberpunk és sci-fi filmekről, könyvekről, videójátékokról, képregényekről, mangákról, animékról; illetve popkultúráról és kultalkotásokról a nyolcvanas évek klasszikusaitól a kortársakig”.
Az első előadás április ötödikén, kedden este hét órakor lesz Budapesten, a belvárosi Petőfi Sándor utca 5. alatt található Fugában. A címe „Van ennek az egységnek lelke?”, a téma pedig a poszthumanizmus a videójátékokban, nevezetesen a Deus Exben, a Mass Effectben és a Falloutban. Az előadást tartja: Sós Dóra, aki az ELTE BTK Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi programján végzi doktori tanulmányait; illetve Rétvári Márton, a BCE Társadalmi Kommunikációs Doktori Iskolájának doktorandusza. A belépés pedig ingyenes.
Itt van az előadások teljes listája:
„I. előadás (FB) Április 5, kedd, 19:00: VAN ENNEK AZ EGYSÉGNEK LELKE? - Rétvári Márton és Sós Dóra
Poszthumanizmus a videójátékokban. Featuring: - Deus Ex, - Fallout, - Mass Effect
II. előadás (FB) Április 28, csütörtök, 19:00: KIBORG VS. ANDROID - Horváth Miklós és Sós Dóra
A gépesített embertől a lelkesített gépig: a kiborgok és az androidok kultúrtörténete könyveken, filmeken, képregényeken, animéken, mangákon át.
III. előadás (FB) Május 9, hétfő, 19:00: JÖVŐHOLOGRAMOK - Horváth Miklós és Sós Dóra
Konzolcowboyok, adatfutárok, élménydílerek, kiborg verőlányok és game designerek... A cyberpunk filmek hősei a közeljövő urbán disztópiáiban.
IV. előadás (FB) Május 23, hétfő, 19:00: CYBERPUNK FANTÁZIÁK - Sós Dóra
Egzotikus témák és meredek karakterek: cyberpunk irodalom a '80-as, '90-es években.”
Tíz esztendeje zajlott le a mészárlás Yharnamban, amely sokak számára meghatározóvá vált. De annyira, hogy külön közösségi oldal foglalkozik azzal, hogy a Bloodborne még mindig falak mögé van zárva.
Az ókori népek mitológiája tele van erőszakkal, fájdalommal és könnyel, általában mégis odáig vagyunk érte. 20 éve egy amerikai alkotó jóvoltából pont ezért született meg a God of War.
Vagy nem, ez még nem tiszta. Az viszont biztos, hogy a legújabb Assassin’s Creed érkezését hatalmas botrány előzte meg, így mi is kíváncsian álltunk neki a feudális Japánban játszódó játéknak.
A kórházak és az egyetemek után immáron a Múzeumok is magánkézbe kerültek. Legalábbis azoknak a kezébe, akik a ‘90-es években a Theme Hospitalt és a Theme Parkot kattintgatva nőttek fel.
Továbbra is rengeteg izgalmas és igényes társasjáték jelenik meg magyarul. Ezért hamis pénz használata nélkül alaposan át kell gondolni, hogy mire csapunk le.