Kéne 375 ezer dollár erre a magyar fejlesztésű sci-fi játékra
2015. szeptember 30. 10:05
375 ezer dollárt próbál összegyűjteni a magyar Prior Games a Verona című, Shakespeare Rómeó és Júliájából és Joss Wheadon Firefly című sorozatából ötleteket merítő videójátékra. A történet egész izgalmasnak tűnik, a képek és videók pedig elég jól néznek ki.
2015. szeptember 30. 10:05
p
0
0
5
Mentés
A Föld belezuhan a napba, a gazdagok elhúztak az űrbéli kolóniákra, zsoldosok pedig azon munkálkodnak, hogy kimenekítsék a Földről azt, ami még értékes lehet. Ez az alapfelvetése a Verona című, Shakespeare Rómeó és Júliájából és Joss Whedon Firefly című sorozata által inspirált magyar fejlesztésű videójátéknak, amelyről a Dice & Sorcery mikroblogon olvastunk.
A Prior Games Kickstarteren kezdett kampányba, harminc nap alatt 375 ezer dollárt szeretnének összeszedni a projektre, ami elég merész célnak tűnik – eddig nagyjából 900 dollár jött össze. PC-re jönne ki a szerializált játék, amelynek első évadja öt 45-60 perces epizódokból állna: a 100 százalékos teljesítés mintegy 10-15 órát venne igénybe.
A történet főhőse egyrészről a rendezett evakuálásért felelős rendfenntartó erő (Chevronok) egyik tisztjének lánya (Júlia), másfelől pedig egy kincsvadász extractor (Rómeó). Az már rajtunk fog múlni, hogy az eredeti drámához hasonlóan fog-e alakulni történetük, vagy esetleg másképp.
Nehéz ennyiből megítélni, hogy maga a játék mennyire lenne izgalmas, vagy pontosan milyen stílust képviselne. Ami biztos: izgalmasnak tűnik a Verona világa, a képek, illetve a videók alapján pedig jól is néz ki:
Nagy Ervin, a Mandiner munkatársa arra is felhívta a figyelmet, hogy Magyar Pétert egyelőre a diszkóbotrány ügyében még kikérdezni sem lehet, sőt, még tanúként sem lehet meghallgatni.
Különleges előadásra készül a budapesti Nemzeti Színház: a Kassai Nemzeti Színházzal közösen viszik színre a világirodalom egyik, ha nem a leghíresebb drámáját. A kétnyelvű előadás egyszerre traumafeldolgozás a Nemzeti társulata számára a tavalyi baleset után és bizonyíték arra, hogy sokkal több minden köt össze minket, mint ami szétválaszt.
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Mint szinte minden, mára a LEGO is hatalmas üzletté vált, egy kis vállalkozás pedig különleges, magyar tervezésekkel próbál nemcsak lépést tartani, hanem irányt mutatni.