Kéne 375 ezer dollár erre a magyar fejlesztésű sci-fi játékra
2015. szeptember 30. 10:05
375 ezer dollárt próbál összegyűjteni a magyar Prior Games a Verona című, Shakespeare Rómeó és Júliájából és Joss Wheadon Firefly című sorozatából ötleteket merítő videójátékra. A történet egész izgalmasnak tűnik, a képek és videók pedig elég jól néznek ki.
2015. szeptember 30. 10:05
p
0
0
5
Mentés
A Föld belezuhan a napba, a gazdagok elhúztak az űrbéli kolóniákra, zsoldosok pedig azon munkálkodnak, hogy kimenekítsék a Földről azt, ami még értékes lehet. Ez az alapfelvetése a Verona című, Shakespeare Rómeó és Júliájából és Joss Whedon Firefly című sorozata által inspirált magyar fejlesztésű videójátéknak, amelyről a Dice & Sorcery mikroblogon olvastunk.
A Prior Games Kickstarteren kezdett kampányba, harminc nap alatt 375 ezer dollárt szeretnének összeszedni a projektre, ami elég merész célnak tűnik – eddig nagyjából 900 dollár jött össze. PC-re jönne ki a szerializált játék, amelynek első évadja öt 45-60 perces epizódokból állna: a 100 százalékos teljesítés mintegy 10-15 órát venne igénybe.
Verona
A történet főhőse egyrészről a rendezett evakuálásért felelős rendfenntartó erő (Chevronok) egyik tisztjének lánya (Júlia), másfelől pedig egy kincsvadász extractor (Rómeó). Az már rajtunk fog múlni, hogy az eredeti drámához hasonlóan fog-e alakulni történetük, vagy esetleg másképp.
Nehéz ennyiből megítélni, hogy maga a játék mennyire lenne izgalmas, vagy pontosan milyen stílust képviselne. Ami biztos: izgalmasnak tűnik a Verona világa, a képek, illetve a videók alapján pedig jól is néz ki:
Tíz esztendeje zajlott le a mészárlás Yharnamban, amely sokak számára meghatározóvá vált. De annyira, hogy külön közösségi oldal foglalkozik azzal, hogy a Bloodborne még mindig falak mögé van zárva.
Az ókori népek mitológiája tele van erőszakkal, fájdalommal és könnyel, általában mégis odáig vagyunk érte. 20 éve egy amerikai alkotó jóvoltából pont ezért született meg a God of War.
Vagy nem, ez még nem tiszta. Az viszont biztos, hogy a legújabb Assassin’s Creed érkezését hatalmas botrány előzte meg, így mi is kíváncsian álltunk neki a feudális Japánban játszódó játéknak.
A kórházak és az egyetemek után immáron a Múzeumok is magánkézbe kerültek. Legalábbis azoknak a kezébe, akik a ‘90-es években a Theme Hospitalt és a Theme Parkot kattintgatva nőttek fel.