Nagy kedvenc az édes vörösbor

2013. március 13. 18:31

Feljövőben vannak a fehérborok, de a fogyasztók továbbra is az édesített vörös asztali borokat kedvelik, ezek pedig nem a minőségi kategória képviselői - mondta az Agrármarketing Centrum vezérigazgató-helyettese egy szerdai soproni szaktanácskozáson.

2013. március 13. 18:31

Simon Péter szerint a hazai bormarketing helyzetét nehezíti, hogy a termelők oldaláról sok esetben hiányzik a forrás és a hajlandóság, a fogyasztóknál pedig a borral kapcsolatos alaptudás. A magyar fogyasztók nagyon szeretik a fesztiválokat, a borágazatnak azonban nem kell olyan problémával küzdenie, mint a pálinkásoknak, hogy a minőségi termékeik hatvan százaléka ilyen rendezvényeken fogy - közölte a szakember.

Bormarketingre tavaly, akárcsak 2011-ben, 800 millió forintot fordított az AMC, ennek egyik eleme volt egy három helyszínes rendezvénysorozat, egy 22 epizódos tévésorozat, egy országos támogató kampány, valamint az éttermi borfogyasztást népszerűsítő projekt.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A bankárok vacsorája: veszélyes csomag látott napvilágot Magyarországon, ez mindenkit érint

A bankárok vacsorája: veszélyes csomag látott napvilágot Magyarországon, ez mindenkit érint
Tovább a cikkhezchevron

A 2012-es év egyik sikereként említette Simon Péter, hogy - 50 ezer és 200 ezer forint közötti összegért - felvásároltak több, a magyar borra utaló, jellemzően egyébként nem is használt internetes címet, s az azokra érkező forgalmat a bor.hu domainre irányították, amelyet a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesületétől szereztek meg. Elmondta, hogy az idén megismétlik az öt évvel ezelőtt végzett átfogó bormarketing-kutatást.

Az illusztráció Rippl-Rónai József Apám és Piacsek bácsi vörösbor mellett című 1907-ben készült festménye. Elemzést itt olvashatnak róla.

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nemzeti forrasztékón
2013. április 22. 05:07
"édes vörösbor" nem létező fogalom - az édes portói is likőr inkább mint bor
Válasz erre
10
1
Nannyó
2013. március 15. 00:40
Abszolut tanulatlan vagyok borkérdésben, tudod, amolyan félázsiai :)))) Én is a vacak édes vörösbort iszom meg, karácsonykor és húsvétkor, egy-pohárkával. Ez már alkoholizmus, nem?! :))) Csak tippelni tudom, hogy amiket emlegetsz, azok valami olasz borok... talán...
Válasz erre
3
5
WLaci
2013. március 15. 00:40
Nekem mindent megmagyarázott, amikor valami dokfilmben láttam Viktor ízléstelen lakását belülről. Ezek vagyunk.
Válasz erre
4
3
kunzoo
2013. március 15. 00:06
Arra emlékszem hogy a kedvenc bor a "lapátos" (a füredi szoborról nevezték el) volt körünkben (szülők, rokonság) ami egy egyszerű száraz fehéror volt. A másik favorit a "hipermangán" színű Kadarka volt talán sillernek lehet nevezni. A spanyolok csinálnak ÉDES ROZÉT!!! az olcsó taknyokat meg az olaszok küldik. Pedig ott állítólag van borkultúra...na persze.
Válasz erre
0
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!