Egy nap alatt 30 ezer „Trump-menekült” jelentkezett be az egyeurós házakra egy olasz faluban
Úgy tűnik, az amerikai liberálisok a poklok poklát kénytelenek elszenvedni, így inkább Európába menekülnének Trump elől.
Polgármesteri tiltások korlátozzák az olasz városokban zajló féktelen farsangi ünneplést. Az olasz sajtó szerint ezzel elrontják a karneváli hangulatot.
Farsang alatt mindenből gúnyt lehet űzni – szól az olasz közmondás. A farsangi tréfák ideje azonban elmúlt, de nem a gazdasági válság, hanem a túl szigorú olasz polgármesterek miatt – írta a Corriere della Sera című napilap. Az Alpoktól a szicíliai Etnáig egymást követik a karneváli díszbe öltözött városok vezetőinek rendelkezései arról, hogy mit nem szabad az ünnepnapokon. A Lazio tartománybeli Strangolagalli polgármestere betiltotta, hogy a farsangi jelmezesek a lakosságot „bármilyen módon zaklassák, zavarják, megsértsék”. Nem lehet az utcán trombitát fújni, nem lehet az elterjedt olasz karneváli szokás szerint a másikat borotvahabbal befújni, nem szabad festékszórót sem használni.
A szicíliai, huszonötezer lakosú Brontéban tilos a botok, husángok, gumibotok, kalapácsok használata, még akkor is ha műanyagból vannak. A liguriai Diano Marinában a Zorró-jelmezbe öltözött gyerekek se léphetnek ki karddal az utcára. Tilos a petárdarobbantgatás és a tűzijáték is. Máshol betiltották a zöldség, tojás és liszt dobálását. Púdert sem lehet szórni, pedig ősi karneváli hagyomány, hogy az ellenlábas városnegyedek lakói utcai harcot vívnak, és ilyenkor valamit mégiscsak dobálni kell – írta a Corriere az ivreai narancsháborúra emlékeztetve. A Torino közeli város lakosai naranccsal dobálják egymást farsangkor 1808 óta.
Az újságok szerint a legabszurdabb tiltást a campaniai Boscorealéban vezették be, ahol közbiztonsági okokból az álarc nem takarhatja el az arcot. Így a farsang eredeti szelleme veszik el, és a jelmezes felvonulás puszta turistalátványossággá válik. Pedig a farsang a felszabadult szórakozás ünnepe a szabályok megsértésével és a társadalmi korlátok túllépésével, amikor egykoron egyszer egy évben a szegény is tojással dobálhatta a gazdagot – jegyezte meg az olasz napilap.