Gyűlölték és lerombolták a budapesti bérházak kupoláit, tornyait a kommunisták
Azzal, ahogyan az épített örökséggel bánik egy társadalom, bizonyítványt állít ki magáról – mondja a Budapest elveszett kincsei című kötet szerzője.
Megnyerte az ArchDaily építészeti magazin szavazását a Füleky Borászat új Bodrogkeresztúron található épülete, így 2011-ben is magyar lett az év ipari épülete. Az épület két tervezőjét, Félix Zsoltot és Fialovszky Tamást őszintén meglepte a győzelem.
A Füleky Borászat új, Bodrogkeresztúron található épülete nyerte az ArchDaily építészeti magazin közönségszavazásában - melyen több mint 65 ezren vettek részt - a világ legjobb ipari épülete címet. Az épület helyén eredetileg álló kőépület tervei alapján született birtokközpont építésekor részben az eredeti állapotot építették újjá, részben pedig hozzátettek és továbbgondolták azt. A terveket az Építész Stúdió két munkatársa, Félix Zsolt és Fialovszky Tamás készítette.
A hg.hu megszólaltatta a tervezőket a szavazás eredményének kihirdetése után: elmondták, hogy őszintén meglepődtek a győzelemnek, és jólesik nekik a szinte nemzeti mértékű összefogás, ami az ügyet végigkísérte. Fialovszky szerint az, hogy 2011-ben és 2010-ben is magyarországi épület - a badacsonytomaji Laposa pincészet feldolgozója - nyert a szavazáson, felhívhatja a világ figyelmét a hazai borászatokra és ezek építészetére, itt ugyanis van mit mutatnunk szerinte.
Itt nézhet képeket a Füleky Borászat új bodrogkeresztúri épületéről.