Dr. Szentpéteri L. József képe közel 27.000 nevezett felvétel közül bizonyult a legjobbnak a legnagyobb amerikai természetvédelmi szervezet versenyén. A győztes fotón egy gyurgyalag éppen egy fecskefarkú lepkét visz fészekodújához. A kép természetesen Magyarországon készült.
Először győzedelmeskedett magyar fotós a legnagyobb amerikai természetvédelmi szervezet, a National Wildlife Federation most 41. nemzetközi természetfotós versenyén – írja az Index. Dr. Szentpéteri József (Joe Petersburger) a fődíjat egy Magyarországon készült felvétellel szerezte meg, melyen egy gyurgyalag éppen egy fecskefarkú lepkét visz fészekodújához.
A pályázaton „fiatal”, „amatőr” vagy „profi” szinten, hét kategóriában indulhatnak a fotósok. Szentpéterit már korábban is többször díjazták, de ezt a mostani kitüntetést tartja élete eddigi legnagyobb elismerésének: „A több ezer jelentkezőből szinte hihetetlen, hogy az én képem aratta a legnagyobb sikert. Ez nem csak szakmai elismerést jelent számomra, de mint biológus, én is fontosnak tartom azokat a célokat, amelyeket a szervezet képvisel. Külön örömmel tölt el, hogy ezzel az elismeréssel ismét egy hazánkban készült fotóval tudom felhívni a nemzetközi figyelmet egy nálunk veszélyeztetett fajra” – mutatott rá a természetfotós.
Szentpéteri elmesélte a kép történetét is: „A gyurgyalagok teljes életciklusát bemutató anyagon évekig dolgoztam, de a díjazott kép elkészítése önmagában 3 napot vett igénybe. A leshelyet hajnalonként foglaltam el, s csak este távozhattam, hogy ne zavarjam a madarakat a fiókák nevelésében. A rejtek nagyon szűk volt, és 40-50 °C fokra melegedett fel. Megfelelő fényviszonyok csak naponta néhány órán keresztül adódtak, hogy ezt a különleges hatású képet elkészíthessem”. Az összes díjazott természetfotó itt megnézhető.