A magyar főváros üde, trendi kulturális-művészeti színfoltjának nevezi Józsefvárost az egyik legnevesebb amerikai lap hétvégi utazási mellékletében.
„Józsefváros - ahol az épületek falain helyenként még ma is látszanak golyónyomok az 1956 forradalomból - egykor a lopás és prostitúció szinonimája volt. Az utóbbi tíz évben viszont más lett a pesti kerület: a biztonsági kamerák felszerelésével jelentősen visszaszorult a bűnözés, galériák és kávézók tűntek fel, megélénkült az éjszakai élet a pompás 19. századi épületek között.” - írja a New York Times Budapest VIII. kerületéről. Amellékletben elsősorban az európai éttermekről olvashatók ínycsiklandó cikkek, a vacsorakörkép Budapesten kívül egyebek mellett Párizsba, Berlinbe, Rómába, Prágába és Amszterdamba kalauzolja el az olvasót.
„A nyolcadik kerület - jóllehet keleti feléből még tűnt el teljesen a bűnözés - sokszínű, bohém művészeket vonzó negyeddé vált. Egykor még azt tanácsolták a turistáknak, kerüljék el a körzetet, ahol ma már művészeti központok, szórakozóhelyek várják őket.” - olvasható az igen pozitív leírás, mely kitér Józsefváros kulturális nevezetességeire, szórakozóhelyeire is. Megnevezi a Magyar Nemzeti Múzeumot, a Budapest Jazz Club-ot, ahol a közönség hazai és nemzetközi koncerteket élvezhet és a Zappa Caffe-t is, ahol „a 90-es évek föld alatti, alternatív rockzenei koncertjeinek világát idézi, a vendégek kellemes hangulatban, élő rock, jazz és blues zene mellett fogyaszthatják el vacsorájukat. A Lumen fotóművészeti galéria és kávézóban magyar és külföldi fényképészek munkái láthatók, az Ateliers pro Arts kortárs művészeti központ mellett vidám étterem várja a látogatókat.”