Húsz éve volt a gyalázatos népszavazás

2024. december 05. 08:50

A hazaárulók még mindig közöttünk élnek.

2024. december 05. 08:50
null

Nyitókép: ANP MAG / AFP

 

2004. december 5. – A nap, amikor Magyarország politikai vezetése szembefordult a nemzettel, és a szétszakított magyarság millióinak sorsát dobta oda pártpolitikai játszmák oltárán. A kettős állampolgárságról szóló népszavazás tragédiája azóta is mély sebet hagyott a nemzet emlékezetében – és jogosan. Hiszen akik ezt a szavazást egyáltalán kiírták, azok hazaárulók voltak.

Az egész történet egy politikai színjátékkal kezdődött, amikor a Magyarok Világszövetsége (MVSZ) aláírásgyűjtéssel próbálta meg elérni, hogy a határon túli magyarok kedvezményes honosításához törvényi alapot teremtsenek. 

Ez a kezdeményezés, bár nemes célt szolgált, politikai fegyverré vált, amelyet a magyar baloldal és a liberálisok arra használtak, hogy szándékosan éket verjenek magyar és magyar közé.

A népszavazás kiírásának körülményei önmagukban is szégyenletesek. Mádl Ferenc akkori köztársasági elnök jóváhagyásával december 5-re tűzték ki a referendumot, egy másik, kevésbé érzékeny témával, a kórházprivatizációval együtt. Ez az időzítés nyíltan mutatta: a hatalmon lévők semmit nem tettek a nemzeti ügy iránti elkötelezettségük bizonyítására.

A baloldal és liberális szövetségeseik, élükön Gyurcsány Ferenccel és a Szabad Demokraták Szövetségével, mindent megtettek, hogy lejárassák az ügyet.

Kampányuk lényege az volt, hogy a határon túli magyarok „elveszik” az anyaországi állampolgárok szociális juttatásait. Ez az abszurd, minden alapot nélkülöző propaganda hatékony eszköznek bizonyult a választók manipulálására.

Kapcsolódó vélemény

undefined

Pilhál György

Magyar Nemzet

Idézőjel

Az eredmény óriási csalódást okozott a Trianon tépázta magyarság számára, de még a nemzetközi közvéleményben is megdöbbenést keltett.

Az MSZP és az SZDSZ állításai szerint a kettős állampolgárság tönkretenné a szociális rendszert – holott akkor is világos volt, hogy a törvényt megalkotó parlamenti többség bármilyen hatásmechanizmust szabályozhatott volna. Az érv alaptalan volt, de hatásos: a magyar közvélemény egy része elhitte a propagandát, és nemet mondott saját nemzettársaira.

Az alacsony részvétel miatt a népszavazás eredménytelen lett, de az üzenet egyértelmű volt: Magyarország lakosságának egy jelentős része nem tartotta fontosnak, hogy a történelmi igazságtételt megvalósítsa. A nem szavazatok magas aránya pedig azt mutatta, hogy a balliberális manipuláció sikeresen ültette el a félelmet és az előítéleteket az emberekben.

A december 5-i események azt üzenték a határon túli magyaroknak: „Nem vagytok a nemzet részei”. Ezt az anyaországon kívül élők sokkoló módon élték meg, hiszen azok a magyarok, akik a legnagyobb áldozatot hozták a történelem során, ismét elutasítást kaptak. Ez a nap a nemzeti önazonosság meggyalázásának napja lett, amely a Kádár-rendszer nemzetromboló politikáját idézte.

A baloldal a népszavazás körüli kampányával nyíltan és egyértelműen nemzetellenes álláspontot képviselt. A 2004-es kampány a Gyurcsány-kormány és az SZDSZ részéről nemcsak politikai hiba volt, hanem egyenesen árulás:

 egy olyan propaganda, amely elutasította a magyar nemzet határokon átívelő egységét. Különösen felháborító, hogy ezek az erők később migránsok tömeges befogadását szorgalmazták – ezzel szemben azonban saját nemzettársaik iránt megtagadták a legalapvetőbb szolidaritást is.

Kapcsolódó vélemény

undefined

Borbély Zsolt Attila

Magyar Nemzet

Idézőjel

A Fidesz–KDNP 2010-ben begyógyította a népszavazás okozta lelki sebeket.

Az igen szavazatok többsége ugyan csekély vigasz volt a nemzetben gondolkodóknak, de mégis alapot adott arra, hogy 2010-ben a Fidesz–KDNP kormány megtegye azt, amit az előző években elmulasztottak. A kettős állampolgárság kiterjesztése végül az összmagyarság egységének szimbólumává vált, egyfajta történelmi jóvátételként.

A 2004-es népszavazás örök mementó marad, amely emlékeztet arra, hogyan árulták el Magyarország baloldali és liberális politikusai a nemzet egységét. Azóta is minden december 5. annak bizonyítéka, hogy nem lehet közönyösnek maradni: aki nem a nemzet egységéért dolgozik, az a széthúzását szolgálja. Az árulók árnyéka azonban nem boríthatja el azokat, akik a nemzetet Trianon óta összetartani próbálják. Ez a harc ma is folytatódik.

Összesen 240 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2024. december 06. 23:24
“…a szavazás állampolgári jog szokott lenni.” - írja 11. Kati. Most ezt jól megmondta. Ezért nem szabadott volna megadni. (Vagy mégis csak anélkül.) Mert ne szóljon bele az életünkbe ilyen szinten az, aki nem itt élt, és él. És ebben az esetben nincs értelme hazaárulást emlegetni, meg hasonló, érzelmi húrokat pengető kampányt folytatni. És még egy árulkodó tény. A határainkon kívül cca. 500 ezer szavazó él kettős állampolgárként, és ugyanennyi kitelepült magyar állampolgár. Vajon miért könnyítik meg az előbbiek szavazási lehetőségét az utóbbiakkal szemben? Őrájuk kevésbé számítunk, mint honfitársainkra? Nem bémeg. Mert a vendég-, vagy végleges dolgozók inkább Orbánék ellen szavaznának.
Zokni
2024. december 06. 22:51
“Hazudsz…” Hazudok!? A kettős állampolgársággal a Fidesz egyetlen célja az volt, hogy politikai előnyt szerezzen. Az meg a szavazójoggal realizálható. Meg is adták, amint kormányra kerültek. A kampányban persze nem erről volt szó, sem pro, sem kontra. Azt meg miből gondolja, hogy az állampolgárság megadása ELŐTT biztosítanák tv-ben a szavazati jogot!? “…szokásotok szerint zsigeri irigységre és érzelmi uszításra építve…” - írja, nem tudom, kikre utalva. Mindenesetre megjegyzem, hogy az országnak jobb lenne, ha a politikai pártok szavazói nem érzelmi alapon döntenének. Érdekes módon a Fidesz-politika lényege mégis ez! Most például ahelyett, hogy érdemben reagálna, az ellenzék vezetőjére - közpénzből, államilag fizetett - verőlegényt küld, mikor az a munkáját végzi, vagyis a kormánypárt súlyos mulasztásaira hívja fel a figyelmet. Azért teszi ezt így, mert az Országgyűlést és a közmédiát, ahol számonkérhető lenne a felelőssége, a kormánypárt kiiktatta a demokrácia intézményei közül.
catalina11
2024. december 05. 17:21
totumfaktum-2 2024. december 05. 15:35 Hazudsz, zokni. " nem meglepő!
totumfaktum-2
2024. december 05. 15:35
Hazudsz, zokni. A népszavazáskor nem volt összekapcsolva az állampolgárság és a szavazójog kérdése. Sem a népszavazásra bocsátott kérdésben, sem a hatályos jogi szabályozásban. Annyira nem, hogy az akkor hatályos törvényszöveg alapján SENKI nem tudott szavazni, akinek nem Magyarországon volt a lakó-vagy tartózkodási helye. Egyáltalán senki sem. Nesze: 1989. évi XXXIV. törvény az országgyűlési képviselők választásáról 2. § (3) Mindenki választható, aki választójoggal rendelkezik és állandó lakóhelye Magyarországon van. (4)  A szavazásban akadályozott az, akinek nincs állandó vagy ideiglenes lakóhelye Magyarországon. A népszavazás eredménye és azt azt követő, ebből eredő jogalkotás ezt nem érintette volna. Gyurcsányék és az SZDSZ anyagi kérdéssé degradálta a kérdést, szokásotok szerint zsigeri irigységre és érzelmi uszításra építve: "Ne fizessünk havi 20 ezer forintot családunk pénzéből! Ne fizessünk mások helyett nyugdíjat!" A Bangónéék plakátjával egyetemben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!