A román kormányválság a szélsőségeseknek dolgozik – a belpolitikai vihara az erdélyi magyarokra is veszélyt jelenthet

A soviniszta AUR már 37 százalék körül áll a felmérésekben, és egyelőre nem látszik remény a konszolidációra.

A magyarok mégsem reagáltak erőszakkal, mint a nagyon is nyugat-európai írek, baszkok.

„Ebben a megaláztatásban él egy évszázada az erdélyi magyarság - és nem reagált erőszakkal mint a nagyon is nyugat-európai írek, baszkok, korzikaiak. Ennyit a keleteurópaizásról. Ennyit egyben egyes értelmiségi köröknek is, akik soha nem látták a román valóságot, ki akar kin uralkodni, melyik állam nem tűr meg egy emlékhelyet sem otromba beavatkozás nélkül? Ha valahol nincs jogállam az EU-ban, az Románia, még sincs más út, mint a joghoz fordulni. ”
Nyitókép: Földházi Árpád