Tulsi Gabbard állítása szerint a dokumentumok azt mutatják meg, hogy
a 2016-os, Donald Trump győzelmével végződött választást követően a még hivatalban lévő demokrata adminisztráció miként próbált hírszerzési bizonyítékokat „fabrikálni” annak érdekében, hogy az azt követő években Donald Trump elnökségét azzal tudják aláásni, hogy a választási győzelmében orosz befolyásolás is szerepet játszott.
Az interjúban Tulsi Gabbard – aki 2013-tól 2021-ig a Demokrata Párt kongresszusi képviselője volt – „hazaáruló összeesküvésnek” nevezte a politikai cselekedeteket, ami szerinte Barack Obama akkori leköszönő elnök kezdeményezésére indult. Hozzátette, hogy abban szerepe volt James Comey-nak, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) akkori igazgatójának, valamint John Brenann-nak, a Központ Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatójának és Susan Rice-nak az elnök nemzetbiztonsági tanácsadójának.
Arra a kérdésre, hogy bűnvádi eljárás megindítás-e a célja, a hírszerzési igazgató annyit mondott,
a felelősség megállapítását szeretné elérni.
A Kongresszus demokrata tagjai közül a dokumentumok megjelenését követően többen vitatták, hogy létezik az ügy. Jim Himes, a képviselőház hírszerzési bizottságának vezető pozíciójú demokrata tagja minden alapot nélkülözőnek nevezte Tulsi Gabbard megállapításait.