Azóta azonban a háború elhúzódott, a frontvonalak megrekedtek, és a Telegraph szerint az elnök háborús jogköreit nemcsak a védekezésre, hanem politikai riválisai háttérbe szorítására is felhasználta.
A cikk felidézi, hogy Zelenszkij több ellenzéki pártot ellehetetlenített, televíziókat záratott be, és számos vállalkozást államosított – gyakran homályos indokokkal és gyenge bizonyítékokkal, például orosz kapcsolatokra hivatkozva.
Emellett a korrupció továbbra is súlyos problémát jelent. Bár több miniszteri pozícióban történt csere korrupciós gyanú miatt, komolyabb jogi következmények ritkán követték az ügyeket. A héten ráadásul a kormánytöbbség beolvasztott két kulcsfontosságú korrupcióellenes szervet, éppen akkor, amikor Washington jelezte nyitottságát egy esetleges újabb fegyverszállításra.